Uwaga kierowcy! Dziś akcja „Prędkość”

681

Już po raz kolejny podczas tegorocznych wakacji policjanci świdnickiej drogówki będą intensywnie kontrolować prędkość pojazdów poruszających się po drogach powiatu świdnickiego. Już dziś od wczesnego rana do nocy policjanci przy użyciu urządzeń kontrolno-pomiarowych do pomiaru prędkości będą „namierzać” pojazdy poruszające się zbyt szybko.

Działania te mają na celu nie tylko ujawnianie sprawców wykroczeń, którzy nagminnie łamią przepisy ruchu drogowego, ale również napiętnowanie ich negatywnych zachowań, a także wyrobienia przeświadczenia u kierowców, że jazda z nadmierną prędkością jest niebezpieczna, a kara za takie wykroczenie nieuchronna.

Głównym zadaniem jest egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości. Pomiary prędkości będą prowadzone zarówno statycznie (punkty pomiaru prędkości) jak i dynamicznie przy pomocy radiowozów z videorejestratorami.

Miejsca i odcinki pomiarów prędkości przez Policję zostały wyznaczone na podstawie przeprowadzonej wcześniej wnikliwej analizy zdarzeń drogowych związanych z przekraczaniem dozwolonej na danym obszarze prędkości.

Policjanci będą często zmieniali te punkty pomiaru, a „niespodzianką” dla lubiących zbyt szybką jazdę kierowców, będą następne patrole usytuowane np. dwa kilometry dalej.

W trosce o bezpieczeństwo na drogach powiatu świdnickiego policjanci drogówki obiecują organizację tego typu działań częściej.