Ukradł konsolę i kontrolery do gier

639

Nawet do 10 lat pozbawienia wolności grozi 19–letniemu mężczyźnie, zatrzymanemu przez świebodzickich policjantów za kradzież z włamaniem do jednego z mieszkań na terenie miasta. Jego łupem padła konsola do gier wraz z kontrolerami oraz z grami. Mężczyzna usłyszał już zarzuty w tej sprawie. Teraz o jego losie zdecyduje sąd.

25 września 64-letnia mieszkanka Świebodzic zgłosiła kradzież z mieszkania konsoli do gier wraz z 3 kontrolerami i 4 grami. Wartość skradzionego sprzętu wyceniała na kwotę 2 tys. złotych.

Funkcjonariusze Zespołu Kryminalnego Komisariatu Policji w Świebodzicach wykonali szereg czynności operacyjnych, w wyniku których ustalili i zatrzymali sprawcę tego czynu. Okazał się nim 19-letni mieszkaniec Świebodzic. Dalsze działania policjantów doprowadziły do odzyskania skradzionego sprzętu, który ujawniony został w jednym z lombardów na terenie Wałbrzycha.

Skradzione mienie odzyskano w całości. A sprzęt powrócił już do rąk prawowitej właścicielki. Policjanci prowadzą dalsze czynności w sprawie, bowiem ma ona charakter rozwojowy.