Uczucia w okowach wojny

489

Miłość i nienawiść pełne wzlotów i upadków ujęte w ludzkim dramacie II wojny światowej i stanu powojennego… Spektakl cieszący się wielkim uznaniem publiczności – „2202: Dwadzieścia Dwa Zero Dwa BEZ PRZECINKA” Teatru Binominis odbędzie się 24 stycznia o godz. 17.30 w sali teatralnej Świdnickiego Ośrodka Kultury.

Spektakl „2202: Dwadzieścia Dwa Zero Dwa BEZ PRZECINKA” premierę miał 21 listopada 2014 roku w Świdnickim Ośrodku Kultury. Sztuka przedstawia granice ludzkiej świadomości i nieświadomości. Opisuje historię odczuć poszczególnych bohaterów podczas wybuchu II wojny światowej jak i stanu wojennego. Spektakl ma na celu przedstawienie widzom obrazu ludzkiej wytrzymałości, uczuć i miłości. Jest to dramat, który ma za zadanie wejście w głąb ludzkiego umysłu. Opowiada o stratach, wzlotach i upadkach, pozwala kochać i nienawidzić. – Sztuka obrazuje uczucia poszczególnych postaci z okresu II wojny światowej i stanu powojennego, a także podejmuje wiele innych wątków. Tematyka ta w moim odczuciu szczególnie wśród młodzieży stanowi pewnego rodzaju tabu. Bardzo wiele informacji z II wojny światowej pojawia się pod tytułem chociażby odkryty został kolejny kompleks Riese. Brak natomiast przekazu emocjonalnego z tego okresu. Na tej właśnie wartości oparty został spektakl – mówi Michał Machowski – dyrektor Teatru Binominis. Jest to już ósme przedstawienie przygotowane przez Młodzieżową Grupę Teatralną. Patronat Honorowy nad spektaklem jak i Teatrem objęła poseł RP – Teresa Świło.

Wstęp wolny.

Teatr Binominis powstał 16 grudnia 2011 roku w Głuszycy. Został on założony przez Michała Machowskiego oraz Michała Malca. Działał w Centrum Kultury w Głuszycy do marca 2012 roku. Premiera pierwszego spektaklu „Sorry Aktorzy!” Michała Machowskiego odbyła się w klubie „Druga Strona Lustra” w Szczawnie Zdroju. Od lipca 2012 roku do 2014 roku Teatr Binominis czynnie działał w Uzdrowisku Szczano-Jedlina, a siedzibą jego był Dom Zdrojowy w Szczawnie Zdroju. Wałbrzyska grupa teatralna wystawia obecnie swoje sztuki w Świdnickim Ośrodku Kultury. Teatr tworzą aktorzy-amatorzy z powiatu, młodzi ludzie z pasją, którzy szukali sposobu na wyrażenie siebie. Zespół liczy obecnie ponad 30 osób z okolic Wałbrzycha.