Targi Zdrowie ma smak – już w ten weekend, skorzystaj z bezpłatnych badań

597

O tym, że zdrowie jest najważniejszą wartością, wiedzą wszyscy, a najlepszą formą dbania o nie jest profilaktyka. Już w sobotę na świdnickim rynku będzie można skorzystać z bogatej oferty badań profilaktycznych w ramach Targów Zdrowej Żywności.

W ofercie znajdą się takie badania jak: oznaczanie poziomu cukru, ciśnienia i cholesterolu we krwi, spirometria oraz pomiar stężenia tlenku węgla w wydychanym powietrzu, badanie ostrości wzroku, usg serca i tarczycy oraz badanie densytometryczne w kierunku wczesnego wykrywania osteoporozy.

Czekać na Państwa będą również specjaliści: lekarz pediatra/neonatolog, internista, dermatolog i dietetyczka. Dlatego też serdecznie zapraszamy rodziców z niemowlętami i małymi dziećmi, osoby z zespołami bólowymi, osoby, u których pojawiły się niepokojące zmiany skórne do skorzystania z konsultacji. Zachęcamy młodzież do sprawdzenia swoich umiejętności na symulatorach alko i narkogoglach. W tym samym dniu będzie prowadzona zbiórka krwi, dlatego też już dziś zapraszamy honorowych krwiodawców do jej oddawania. Wszystkie przygotowane dla Państwa badania i konsultacje są bezpłatne i odbędą się w dniu 26 sierpnia 2017 r. w Teatrze Miejskim w Świdnicy – informuje Barbara Świętek z Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Świdnicy

Realizatorzy badań: SP ZOZ w Świdnicy, NZOZ Ars Medica w Świdnicy, Audio Care, Natalia Szwed, Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Wałbrzychu, PSSE w Świdnicy, NZOZ Dobra Med Świdnica, CUM „Eskulap” w Świdnicy.

003-01