Tak łatwo zabijać

685

Wystarczy jedynie pretekst, by odebrać drugiemu życie. Świat bez wartości staje się jedynie bezduszną grą, w której emocje przestają mieć znaczenie. Czy dla naszej cywilizacji zabijanie stało się czymś powszechnym, czy jedynie jest to wynik okrutnej wojny? Wczoraj w sali teatralnej Świdnickiego Ośrodka Kultury odbył się spektakl Teatru Binominis „2202: Dwadzieścia Dwa Zero Dwa Bez Przecinka„.

„2202: Dwadzieścia Dwa Zero Dwa Bez Przecinka” to jedynie słowo klucz, które nie ma konkretnego znaczenia, a każdy mógłby je interpretować w dowolny sposób. Może to być licznik czasowy skłaniający do przemyśleń, numer karty lub połowa hasła do facebooka. Nikt nie będzie w stanie tego odczytać, jak tłumaczy bohater dramatu. To, co jednak istotne to sama próba pojęcia czym jest okrucieństwo zabijania. Jak często wystarczy tylko zmiana tonu głosu, używanie innych słów, by namówić ludzi do morderstwa. W sztuce przedstawione są losy bohaterów uwikłanych w najbardziej krwawe i bezduszne wydarzenia współczesnej historii Polski. Od II wojny światowej kończąc na stanie wojennym ukazany jest człowiek – jego wzloty i upadki. Celem sztukijest wejście widza w głąb swojej podświadomości i przekonanie się,że człowiek może pozostać sobą jedynie wtedy, gdy będzie odczuwać świat w jego nawet najgorszych, najbardziej bolesnych aspektach.

Tekst i reżyseria: Michał Machowski
Obsada: Paweł Szpakiewicz, Weronika Urbanowicz, Krzysztof Kwiatkowski, Alicja Błażejowska, Natalia Witkowska, Michał Machowski, Remigiusz Zubek, Bartosz Szydelko.
Muzyka: Michał Aulich
Scenografia, Światła: Michał Machowski
Inspicjent: Paulina Pepera

Patronem Honorowym spektaklu jest Poseł na Sejm RP Teresa Świło.

[pp_gallery gallery_id=”45217″ width=”200″ height=”200″]