Szóstka z awansem

75

Młodzi piłkarze z SP 6 w Świdnicy wywalczyli sobie awans do finału dolnośląskiego we ‚Współzawodnictwie szkolnym 2017-2018’. W poniedziałek 30 października na Orliku przy SP 6 w Świdnicy rozegrany został Finał strefy wałbrzyskiej w Minipiłce nożnej chłopców klas 1-6 szkół podstawowych. Cztery najlepsze drużyny ze swoich powiatów spotkały się by walczyć o dalszy awans.

Z rozegranych wcześniej półfinałów strefy z dwóch grup zwycięskie zespoły zagrały najpierw dwa mecze półfinałowe z drużynami z drugich miejsc w grupach. W pierwszym SP 21 Wałbrzych po wyrównanej walce pokonał 2-1 drużynę SP Złoty Stok. Drugi półfinał również 2-1 chłopcy z SP 6 Świdnica wygrali z zespołem SP 9 Dzierżoniów. Przegrane drużyny następnie zagrały o trzecie miejsce, tutaj lepsi okazali się uczniowie SP Złoty Stok. Mecz o pierwsze miejsce pomiędzy Świdnicą i Wałbrzychem tylko do przerwy był bardzo wyrównany. Druga połowa to już zdecydowana przewaga piłkarzy z szóstki, którzy ostatecznie wygrali 4-1 i awansowali do dalszego szczebla rozgrywek. Finał dolnośląski z udziałem SP 6 w Świdnicy odbędzie się dopiero na wiosnę.