Szare Wilki wracają do gry!

106

Po miesięcznej przerwie wracają emocje związane zrzogrywkami I ligi piłki ręcznej. W pierwszym występnie w nowym roku ŚKPR Świdnica czeka wyjazdowy mecz z ASPR Zawadzkie. Przed Szarymi Wilkami trudny bój z zespołem, który punktów potrzebuje niczym tlenu…

Szczypiorniści z Opolszczyzny fatalnie rozpoczęli sezon i pierwsze punkt zdobyli dopiero w siódmej kolejce spotkań. Potem zaczęli gromadzić je bardziej regularnie i aktualnie mają na koncie siedem oczek. Falstart w pierwszych tygodniach ligi wciąż jest jednak widoczny w tabeli, bo ASPR jest ostatni. Mecze na terenie mającego „nóż na gardle” outsidera nigdy nie należą do łatwych i łatwo z pewnością nie będzie też w sobotę, 13 stycznia.

W szeregach ASPR-u gra kilku zawodników o znanych nazwiskach – między innymi bardzo doświadczony bramkarz Sławomir Donosewicz. Najlepszym strzelcem zespołu jest mierzący ponad dwa metry rozgrywający Łukasz Całujek (60 bramek w 11 spotkaniach).

Szukając dodatkowych smaczków tego pojedynku trzeba wspomnieć o bramkarzu ŚKPR-u Tomaszu Wasilewiczu, który swego czasu spędził w Zawadzkiem kilka lat. Dodajmy – bardzo udanych lat. I dla samego zawodnika, jak i klubu, który w sezonie 2008/09 osiągnął historyczny sukces wywalczając drugie miejsce w I lidze i grając w barażach o awans do Superligi.

Wynik na żywo będzie można szukać na klubowym fanpejdżu na facebooku oraz w serwisie relacji live portalu Sportowe Fakty.

13. kolejka (13-14.01)
ASPR Zawadzkie – ŚKPR Świdnica (sobota, 18.00)
Czuwaj Przemyśl – MTS Chrzanów
MKS Wieluń – Siódemka Miedź Legnica
Uniwersytet Radom – Olimpia MEDEX Piekary Śl.
Ostrovia Ostrów Wlkp. – AZS AWF Biała Podlaska
Moto-Jelcz Oława – KSSPR Końskie
Viret CMC Zawiercie – Politechnika Anilana Łódź
KSZO Odlewania Ostrowiec Św. – SPR PWSZ Tarnów

źródło: ŚKPR Świdnica