Świdniczanie bawią się na Święcie Dzika (FOTO/WIDEO)

1756

Stoiska edukacyjne pełne gier i zabaw dla najmłodszych, ścianka z dzikiem do fotografowania, sadzonki rozdawane przez leśników, regionalne przysmaki, pokazowy ul i zagroda z dzikimi ptakami – na świdnickim Rynku już po raz 5. królował dzik. Tegoroczna edycja Święta Dzika zgromadziła 17 jednostek lasów Państwowych, które przygotowały moc atrakcji dla odwiedzających.

Na dzieci czekają stoiska edukacyjne, pełne gier i zabaw. Każde dobrze wykonane zadanie to pieczątka – 10 pieczątek to nagroda. Oprócz tego najmłodsi mogą wykonać medale z drewna, zbudować własną budkę lęgową dla ptaków czy sprawdzić celność, rzucając szyszką do dziury w pniu.  Poprzez udział w tego typu zabaw, dzieci mają niepowtarzalną okazję, w sposób miły i przyjemny, odkryć nie tylko bogactwo polskiej przyrody, ale zdobyć cenną wiedzę na temat ekologii i dbania o środowisko.

Odwiedzający mają także okazję zobaczy ptaki drapieżne, w tym sowy, sokół i jastrzębie oraz pokazowy ul z pszczołami. W programie znalazły się także m.in. sygnały myśliwskie wykonane przez zespół  „Muflonowe Rogi”, pokazy filmów przyrodniczych, ścianka z dzikiem do fotografowania czy degustacja potraw.

Na scenie natomiast odbywają się występy m.in. „Rozśpiewanych Dzieciaków Gminy Świdnica”, Zespołu Pieśni i Tańca „Jubilat” oraz Zespołu Tańca Narodowego i Estradowego „Krąg” oraz koncert „Muzyczny spacer po Świdnicy” w wykonaniu uczniów, rodziców i nauczycieli świdnickiej Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Ludomira Różyckiego. Gwiazdą dzisiejszego dnia będzie znana i lubiana Majka Jeżowska.

Organizatorami dzisiejszego wydarzenia są Nadleśnictwo Świdnica oraz Urząd Miejski w Świdnicy.

FOTO: Daniel Gębala
WIDEO: Mariusz Pacek