Świdnickie piłkarki wracają z Oławy z kompletem punktów

160

Początek meczu nie wskazywał, że będzie to tak trudny pojedynek dla świdniczanek, bo już w pierwszej minucie wyszły na prowadzenie po strzale Kamili Kosior. Dalsza część meczu to ogromna walka obu zespołów o każdy metr boiska. Grząska murawa nie pozwalała na kombinacyjną grę a większość meczu toczyła się w środkowej części boiska.

Wynik 1:0 utrzymał się do końca pierwszej połowy choć o wielkim pechu może mówić Dominika Sochacka, która z 40-go metra próbowała przelobować bramkarkę z Oławy, ale piłka odbiła się tuż przed linią i minimalnie przeleciała nad poprzeczką.

W 50. minucie meczu po dośrodkowaniu z rzutu rożnego bramkę głową zdobyła Ewa Klasa i wyprowadziła zespół na dwubramkowe prowadzenie.

Kwadrans później piłkarki z Oławy złapały kontakt, wykorzystując błąd w ustawieniu świdnickiej defensywy. Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie a Polonistki mogły cieszyć się z siódmego zwycięstwa z rzędu.

Obawialiśmy się tego spotkania tym bardziej, że nie miałem do dyspozycji żadnej bramkarki, gdyż obie leczą urazy, a między słupkami stanęła Julia Furmankiewicz co w dużej mierze osłabiło naszą siłę ofensywną. Na szczęście udało nam się odnieść kolejne zwycięstwo i umocnić się na pozycji wicelidera. Cały zespół zasłużył na wielkie brawa za walkę – komentował po meczu trener Damian Błaszczyk.

Skład: Julia Furmankiewicz, Dominika Sorota, Ewa Klasa, Gabriela Kassan (41’ Natalia Nalewajko), Joanna Furmaniuk, Sandra Kozak (68’ Aleksandra Hajduk), Paulina Leśniak, Julia Morąg, Monika Garbacz, Dominika Sochacka (80’ Sylwia Gorzycka), Kamila Kosior