Świdnickie Forum Rozwoju – kluczowa zmiana na liście kandydatów

920

Rafał Ząbczyk zrezygnował z kandydowania na prezydenta miasta, a nowym liderem KW Świdnickiego Forum Rozwoju został Marcin Paluszek. Stowarzyszenie przedstawiło również 19 kandydatów do Rady Miasta. Spotkanie wyborcze odbyło się wczoraj o godz. 18.00 w klubie Bolko w Świdnicy.

Świdnickiego Forum Rozwoju – założenia

Stowarzyszenie istnieje od dwóch lat. – Jesteśmy jedyną taką organizacją w mieście. Należymy do ścisłego grona najaktywniejszych ruchów, które istnieją w Polsce. Udało nam się to dzięki temu, że z determinacją i dużą energią realizowaliśmy nasze cele – mówi prezes Świdnickiego Forum Rozwoju, Marcin Paluszek. Wiele projektów zaproponowanych przez stowarzyszenie udało się zrealizować w Świdnicy, a do jednego z największych osiągnięć należy wprowadzenie w Świdnicy budżetu obywatelskiego, w ramach którego realizowane są pomysły mieszkańców. – Walczyliśmy o niego około roku czasu. Początkowo radni i władze miasta byli przeciwni temu pomysłowi, ale poprzez spotkania i debaty, które organizowaliśmy udało się gospodarzy do tego projektu przekonać i teraz jesteśmy już po dwóch jego edycjach – prezentuje sukcesy Marcin Paluszek. Do nich należą także według Świdnickiego Forum Rozwoju działania, dzięki którym udało się zablokować realizację irracjonalnych pomysłów świdnickiej władzy, jak chociażby grające ławeczki, czy strumyk na osiedlu Młodych za pół miliona złotych. Stowarzyszenie takich projektów i ciekawych rozwiązań ma praktycznie na całą przestrzeń życia miejskiego od sfery potrzeb obywatelskich poprzez kulturę, sport i estetykę, a kończąc na finansach i przedsiębiorczości. Szczegółowy program wyborczy zaprezentowany jest na stronie – www.sfr.org.pl.

Świeżość i energia – kandydaci do Rady Miasta

Zgodnie z hasłem wyborczym – „Zmieniaj z nami Świdnicę. Przewietrzymy razem Radę Miejską!” stowarzyszenie z zamiarem wprowadzania zmian i energii oraz odświeżenia świdnickiej władzy przedstawia swoich kandydatów. Zaczynając od okręgu pierwszego kandydatem do Rady Miasta jest Marcin Paluszek. W kolejnych okręgach są nimi – Marcin Jeziorek (nr 2), Natalia Plichta (nr 3), Szymon Chojnowski (nr 4), Jakub Sidor (nr 6), Tomasz Marcinkowski (nr 7), Mariusz Wiercigroch (nr 8), Agnieszka Skrzyszewska (nr 9), Malwina Nesterenka (nr 10), Adrian Gączkowski (nr 11), Magdalena Kuprowska (nr 12), Maciej Paluch (nr 13), Katarzyna Sroka-Nowicka (nr 14), Tomasz Grudziński (nr 15), Barbara Barańska (nr 17), Łukasz Krawczyk (nr 18), Marek Marczewski(nr 19), Rafał Ząbczyk (nr 21), Dawid Siwiak (nr 22). – Głos mieszkańców jest bardzo ważny i poprzez Zarząd Miasta ten głos jest naprawdę silny. Idziemy do Rady Miasta, bo uważamy, że mamy zdolności i kompetencje, do tego, aby uczestniczyć w życiu publicznym Świdnicy – zauważa prezes Świdnickiego Forum Rozwoju.

Nowy pretendent do fotela prezydenckiego

Na spotkaniu wyborczym Rafał Ząbczyk zrezygnował z kandydowania na prezydenta Świdnicy. – Podjąłem ważną dla stowarzyszenia decyzję. Od miesiąca, kiedy ogłosiliśmy, że będziemy mieć kandydata na prezydenta, to co zdarzyło się ze strony naszych konkurentów dotyczyło niesamowitego ataku na moje sprawy prywatne, osobiste, a nawet rzekłbym, że najbardziej intymne. Ja się z tym zdecydowanie nie zgadzam. To bardzo dotyka moją rodzinę i najbliższe osoby i w geście protestu podjąłem decyzję, że nie będę kandydował – oświadczył Rafał Ząbczyk. Nowym kandydatem na prezydenta został Marcin Paluszek. – Widać, że polityka nawet na poziomie lokalnym nie jest wolna od nienawiści. Świdniczanie są tym zmęczeni i chcą zmiany mentalnej, dlatego tak ważne jest byśmy mogli w końcu odetchnąć. Chcą miejsca rządzonego przez osoby mądre, pomysłowe, kreatywne i pełne zapału. Nie mam szerokich znajomości. Nie znam się na żadnych układach, które panują w Świdnicy. Nie interesuje mnie to, tak samo jak nie interesuje to innych mieszkańców naszego miasta. Wiem jedynie, że dzięki mojej ciężkiej pracy można zdobyć założony przez siebie cel i to jest moja zaleta. Nie będę miał dziesiątek billboardów szpecących miasto, tak jak robią to pozostali kontrkandydaci. Będę rozmawiał z każdym mieszkańcem z osobna. Chce miasta, które jest nastawione na zwykłe potrzeby Świdniczan– prezentował swoje zamierzenia nowy kandydat na prezydenta Świdnicy ze Świdnickiego Forum Rozwoju.

[pp_gallery gallery_id=”35061″ width=”200″ height=”200″]