Świdnica gra z Wielką Orkiestrą

963

Czerwony tort w kształcie serca WOŚP zlicytowano za 150 zł. Tyle samo zapłacono za słodką sakwę niespodzianek i koszulkę WOŚP. Lalkę Brombę nie tylko do tańca szczęśliwy nabywca otrzymał za 40 zł… Pierwsze licytacje i występy artystyczne już za nami. 23. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy rozpoczął się o 12.00 w Galerii Świdnickiej. Każdy może się zaangażować, bowiem przy scenie ustawione są dwa rowery do ćwiczeń, a przejechany km to 1 zł dla WOŚP.

Choć już od samego rana 130 wolontariuszy zbiera pieniądze w ramach corocznej Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, to finał imprezy charytatywnej rozpoczął się o godz. 12.00. Poprowadzili go Artur Janicki i Grzegorz Godula. – Po raz 23. gra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Po raz trzeci w Galerii Świdnickiej. 23 lata to kawał czasu i mam nadzieję, że jak co roku będzie wspaniale. Hasłem przewodnim jest diagnostyka dla dzieci i dobra opieka dla seniorów. Dziękujemy Jurkowi Owsiakowi za to, że podjął taką inicjatywę, a także wszystkim tym, którzy włączyli się w Świdnicy w Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy – mówił Artur Janicki ze sztabu licytacji, działającej w Galerii Świdnickiej. Oficjalnie zainaugurowała wielką zbiórkę publiczną prezydent Świdnicy – Beata Moskal-Słaniewska i dyrektor Galerii Świdnickiej – Elżbieta Sobolewska. Jest mi bardzo miło, że po raz trzeci mam przyjemność otwierać finał WOŚP, który dało się zrealizował przy współudziale Miasta Świdnica, Świdnickiego Ośrodka Kultury, Galerii Świdnickiej, Związku Harcerstwa Polskiego i wielu życzliwych ludzi, którzy przekazali fanty. Niech ten czas okaże się wielkim sukcesem. Niech padną kolejne wielkie rekordy, a puszki zapełnią się szybko – przemawiała do zgromadzonych uczestników finału prezydent Świdnicy. Początek finału to wspaniałe występy artystyczne. Na scenie pod wodzą Anny Trzeciak i Lubomira Szmida zatańczyły – Zespół Pieśni i Tańca „Jubilat” i „Mały Jubilat” ze Świdnickiego Ośrodka Kultury, Formacja Jaworzyna Śląska, Formacja „Koraliki” z Młodzieżowego Domu Kultury w Świdnicy. Swoje taneczne i wokalne zdolności zaprezentowały dzieci i młodzież ze Studia Katharis. Pomiędzy występami odbywały się licytacje. Pierwszym zlicytowanym fantem był czerwony tort WOŚP w kształcie serca za kwotę 150 zł. Tyle samo zapłacono za słodką sakwę niespodzianek i koszulkę WOŚP. Lalkę Brombę nie tylko do tańca szczęśliwy nabywca otrzymał za 40 zł. Każdy może zaangażować się w wielką zbiórkę. Przy scenie ustawione są dwa rowery do ćwiczeń, a każdy przejechany km to 1 zł dla WOŚP. Co jeszcze przed nami? kolejne licytacje, występy i koncerty. Na scenie Galerii Świdnickiej o 17.00 koncert zespołu Instytut, 18.00 wystąpią The Black. Zakończenie finału zaplanowano na 19.30, a o 20.00 pofrunie Światełko do Nieba.

Sponsorzy licytacji:

Hotel Red Baron (kolacja dla dwojga ), Instytut Zdrowia i Urody „YASUMI”(bony na zabiegi na ciało), Krzysztof Zapart (lot balonem), Stowarzyszenie Motocyklowe RIDER (orszak weselny motocyklami, koszulki, kalendarze), Sklep INTERMARCHE (bony na zakupy), CONDIZIONE (4 miesięczne karnety na siłownię), Centrum Twórczej zabawy ALE HECA, Szkoła językowa SMART, Chrześcijańska Formacja ASG- Drużyna Braci, Szkoła językowa Mała Lingua, Radny rady miejskiej Wiesław Żurek, Poseł na sejm Teresa Świło, Piotr Snopczyński, Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji, Świdnicki Klub Piłki Ręcznej, Warsztat Terapii Zajęciowej w Mokrzeszowie i Świdnicy, Prezentokracja, poza tym przedmiotem licytacji będą – prace świdnickich artystów, gadżety związane z WOŚP, koszulki, kalendarze itp., biżuteria z kamieni szlachetnych od Moniki Burdki, płyta z autografem KOVALCZYK BIG BAND PROJECT i wiele innych.

[pp_gallery gallery_id=”43714″ width=”200″ height=”200″]