Starcie świdnickich piłkarek

476

Piłkarki Gimnazjum nr 3 w Świdnicy awansowały do finału strefy wałbrzyskiej w ramach ‚Współzawodnictwa szkolnego 2016-2017’. W poniedziałek 15 maja cztery reprezentacje świdnickich gimnazjów rywalizowały o miano najlepszej drużyny w naszym mieście w Turnieju piłki nożnej dziewcząt.

Zespoły grały systemem każdy z każdym na gościnnym boisku Gimnazjum nr 4. Bez porażki z walki, dwa zwycięstwa i jeden remis, wyszły zawodniczki trójki automatycznie przechodząc do dalszego szczebla rozgrywek. Zagrają dalej w Finale strefy wałbrzyskiej, który odbędzie się 24 maja o godz. 10.00 również na boisku Gimnazjum nr 4. Na zakończenie organizator zawodów, Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji, przygotował dla zwycięskich drużyn pamiątkowe dyplomy oraz medale. Wyróżnione zostały też najlepsze zawodniczki: Paulina Wiecha (G-1), Maja Urbanowicz (G-2), Julia Morąg (G-3), Natalia Kłos (G-4).

Dziewczęta z Gimnazjum nr 3 tym zwycięstwem już na pewno zapewniły swojej szkole zwycięstwo w tegorocznej edycji sportowego współzawodnictwa. Do zakończenia rywalizacji została tylko siatkówka plażowa.

Końcowa klasyfikacja (z punktacją do współzawodnictwa):
Gimnazjum nr 3 – 6 pkt
Gimnazjum nr 1 – 4 pkt
Gimnazjum nr 2 – 3 pkt
Gimnazjum nr 4 – 2 pkt

foto: Waldemar Kurek