Spotkanie edukacyjne z policjantem

315

Funkcjonariusz Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy odwiedził dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 315 w Świdnicy w ramach ogólnopolskiej akcji prewencyjnej „Kręci mnie bezpieczeństwo… przez cały rok szkolny”. Dzieci podczas spotkania wysłuchały m.in. cennych wskazówek dotyczących prawidłowego poruszania się po drogach.

Akcja informacyjno – edukacyjna „Kręci mnie bezpieczeństwo… przez cały rok szkolny” nawiązuje do poprzednich kampanii Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Policji, w ramach których w całej Polsce odbyły się tysiące spotkań propagujących wiedzę o bezpieczeństwie, szczególnie wśród dzieci i młodzieży. W poniedziałek w ramach tej akcji funkcjonariusz świdnickiej komendy nadkom. Robert Topolski spotkał się z dziećmi ze Szkoły Podstawowej nr 315 w Świdnicy.

Podczas spotkania nie zabrakło również rozmowy o bezpieczeństwie najmłodszych w domu oraz szkole. Szczególną uwagę dzieci zwrócono na podstawowe zasady poruszania się po drodze. Policjant uświadamiał najmłodszym, z jakimi zagrożeniami wiąże się nieprzestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Z dziećmi rozmawiał także o zachowaniu ostrożności w kontaktach z nieznajomymi zarówno podczas codziennych zabaw ale także w sieci. Dzieci doskonale znały numery alarmowe oraz wiedziały jak mają się zachować w sytuacjach zagrożenia.

źródło: KPP Świdnica