Sport to zdrowie

614

Wiedzą o tym starsi i młodzi. Między innymi takie sportowe hasła towarzyszyły olimpiadzie w żarowskiej podstawówce. Dzień Sportu po raz pierwszy odbył się na nowym boisku lekkoatletycznym. Były biegi, skok wzwyż i dal, przeciąganie liny i wiele innych sportowych konkurencji.

A do sportowej rywalizacji młodych reprezentantów szkoły zachęcał sam mistrz świata Paweł Fajdek. – Pamiętajcie, że sport to nie tylko sukcesy, ale również porażki. Nie chcę widzieć dziś na waszych twarzach smutku, tylko same uśmiechy. Mamy się dobrze bawić. Sport to sama radość! – mówił Paweł Fajdek.

We wtorek, 30 września na żarowskim boisku lekkoatletycznym nie zabrakło młodych zapaleńców sportowych. W końcu sport to zdrowie. Ale nie tylko ich radość było słychać na boisku. Ci, którzy nie uczestniczyli w sportowej olimpiadzie gromko oklaskiwali reprezentantów swoich klas. – Żarów to bardzo sportowe miasto i bardzo się cieszę, że tu wróciłam. Trenujcie, uprawiajcie sport, bo każdy talent procentuje. A my, trenerzy, postaramy się wam pomóc. W Żarowie nie brakuje sportowych „perełek”, czego dowodem jest chociażby nasz Paweł Fajdek podkreślała Jolanta Kumor, była trenerka Pawła Fajdka.

[pp_gallery gallery_id=”34591″ width=”200″ height=”200″]