Skwer na Drzymały wreszcie otwarty! (FOTO/WIDEO)

1948

Dwukrotnie składali projekt do budżetu obywatelskiego i dwukrotnie się nie udało. Ale jak mówi stare porzekadło: „do trzech razy sztuka” – w końcu się powiodło! Od dziś mieszkańcy mogą cieszyć się ze zrewitalizowanego skweru przy ul. Michała Drzymały, który zyskał nowy blask. Na świdniczan czekają m.in. ławeczki i piękna zieleń, a na dzieci nowy plac zabaw, z huśtawkami, piaskownicą czy strefą zabaw spokojnych.

Dziś odbyło się uroczyste przecięcie wstęgi na skwerze przy pl. Drzymały. Wzięli w nim udział m.in. prezydent Świdnicy Beata Moskal – Słaniewska, jej zastępcy Szymon Chojnowski i Marek Suwalski, posłanka Agnieszka Kołacz-Leszczyńska, przewodniczący Rady Miejskiej Jan Dzięcielski, radni m.in. Wiesław Żurek i Marek Marczewski, przedstawiciele służb mundurowych, dzieci oraz mieszkańcy.

Na małych mieszkańców, którzy przyszli na uroczyste otwarcie, czekały atrakcje z animatorami – zabawy chustą animacyjną oraz puszczanie baniek.

***

Zadanie pt. „Rewitalizacja skweru przy pl. Michała Drzymały, w tym przebudowa i renowacja placu zabaw”było zgłoszone i wybrane przez mieszkańców w ramach zeszłorocznej edycji budżetu obywatelskiego. Jego zakres obejmował, m.in.: projekt wykonanie alejek wewnątrz skweru, wykonanie oświetlenia parkowego wewnątrz skweru, zakup i montaż urządzeń wyposażenia placu zabaw, strefy zabaw spokojnych, zakup i montaż elementów małej architektury – ławek, stojaków rowerowych, wykonanie monitoringu, nasadzenie zieleni, przebudowę układu drogowego wraz z montażem oświetlenia drogowego, wykonanie nawierzchni bezpiecznych na placu zabaw, ogrodzenie placu zabaw – strefy zabaw spokojnych. Łączny koszt zadania wyniósł 870 tys. 278,38 zł.

Skwer jest monitorowany – monitoring już działa.

Od poniedziałku, 29 maja obowiązuje także zmieniona stała organizacja ruchu.  Kierowcy winni zwrócić  szczególną uwagę  na odcinek  ulicy w obszarze pl. Drzymały do skrzyżowania z ul. Piekarską i ul. Matejki, gdzie został wprowadzony jeden kierunek ruchu.

WIDEO: Mariusz Pacek