Skubas i Lenda na świdnickiej scenie

636

Ceniony za autentyczność, prostotę i talent do tworzenia niebanalnych piosenek niezwykle lubianych przez słuchaczy jak chociażby „Linoskoczek”, „Nie pytaj mnie”, czy „Nie mam dla ciebie miłości” wielokrotnie nominowany do Fryderyków kompozytor, wokalista i gitarzysta Skubas wystąpi w Świdnicy. Koncert odbędzie się 29 kwietnia o godz. 19.00 w sali teatralnej Świdnickiego Ośrodka Kultury. Muzyka supportować będzie świdniczanka o niepowtarzalnym głosie – Paulina Lenda.

Niepokorny Skubas

Artysta wystąpi na świdnickiej scenie Klubu Bolko wraz z zespołem prezentując zeszłoroczną płytę pod tytułem „Brzask”. Skubas to kompozytor, gitarzysta i wokalista o pięknej i niepowtarzalnej barwie głosu. Artysta ceniony za autentyczność, prostotę i talent do tworzenia niebanalnych piosenek został nominowany do tegorocznych Fryderyków w kategoriach „album roku (alternatywa)” oraz „utwór roku” („Nie mam dla ciebie miłości”). Debiutancki album „Wilczełyko” z 2012 roku został okrzyknięty odkryciem na polskiej scenie muzycznej. Piosenka „Linoskoczek” przez wiele tygodni utrzymywała się w czołówce Trójkowej Listy Przebojów, sam artysta otrzymał dwie nominacje do Fryderyków 2013, zagrał kilkadziesiąt koncertów, w tym na największych polskich festiwalach (Open’er, Orange, Jarocin). Najnowszą płytę „Brzask” promuje singiel „Nie mam dla ciebie miłości”, który spotkał się z ogromnym zainteresowaniem fanów i stacji radiowych. Na album składa się 10 piosenek zaśpiewanych po polsku – wszystkie są kompozycjami Skubasa. W nagrywaniu albumu artysta postawił na autentyczność – zależało mu bardzo na uchwyceniu emocji, które towarzyszyły mu podczas komponowania, na tym by nagrania były szczere. Oszczędna, surowa wręcz produkcja, użycie ścieżek nagranych w domowym studio, osobiste teksty – to wszystko sprawia, że piosenki z „Brzasku” wyciągają na światło dzienne najskrytsze emocje Skubasa.

Czarny” głos Lendy

Paulina Lenda wystąpi na świdnickiej scenie tuż przed Skubasem. Znana za sprawą niepowtarzalnej, głębokiej barwy swojego niskiego głosu artystka bardzo dużo czerpie z muzyki akustycznej i folkowej. Wychowywała się jednak słuchając „czarnych” brzmień. Artyści, którzy teraz mają duży wpływ na jej twórczość to m.in. Tracy Chapman, Lauryn Hill (szczególnie jej akustyczne poczynania), Lizz Wright, India Arie, Erykah Badu. W 2008 r. Paulina została odkryta dzięki programowi „Mam Talent”. W pierwszej polskiej edycji tego telewizyjnego show pojawiła się na scenie z coverem piosenki „Ready for love” z repertuaru India Arie. Po kilku latach, z pomocą Jarka Zawadzkiego i Błażeja Domańskiego, Paulina nagrała swoją pierwszą debiutancką płytę, zatytułowaną „Wolf Girl”.

Cena biletu – w przedsprzedaży 30 zł, a w dniu koncertu 40 zł