ŚKPR jedzie do Przemyśla

159

Po trzech tygodniach przerwy na turnieje i zgrupowania kadr narodowych wracają emocje związane z rozgrywkami w I lidze. Przed Szarymi Wilkami jeden z dwóch najbardziej odległych wyjazdów w tym sezonie. W sobotę, 4 listopada podopieczni trenera Grzegorza Garbacza zagrają w Przemyślu z tamtejszym Czuwajem.

Świdnicę i Przemyśl dzieli grubo ponad pół tysiąca kilometrów. Nasz zespół czekają jednak nie tylko długie godziny w podróży, ale przede wszystkim bardzo trudny mecz. Rywali nie trzeba specjalnie przedstawiać ani reklamować. To uznana marka na pierwszoligowych parkietach, która od czasu do czasu melduje się też w najwyższej klasie rozgrywkowej – ostatni raz w sezonie 2012/13. W składzie Harcerzy nie brakuje znanych nazwisk, że wspomnimy tylko: mierzącego blisko dwa metry, potężnie zbudowanego obrotowego Macieja Kubisztala, swego czasu etatowego króla strzelców I ligi i Superligi rozgrywającego Pawła Stołowskiego czy doświadczonego bramkarza Pawła Sara. Czuwaj ma olbrzymi potencjał w ofensywie – we wszystkich meczach w tym sezonie rzucał ponad trzydzieści bramek. Bilans czterech zwycięstw i dwóch porażek plasuje go na czwartym miejscu w tabeli z dorobkiem dwunastu punktów. Jeden mniej ma ŚKPR.

W historii kontaktów obu drużyn Czuwaj wygrała pięć z sześciu meczów. Jeden raz był remis. Świdniczanie wywalczyli ten punkt w hali rywali, a było to dokładnie 15 lutego 2014 roku. Po szalonej pogoni świdniczan i bramce Krzysztofa Misiejuka w ostatniej sekundzie spotkania było 30:30. W aktualnym składzie ŚKPR-u jest aż ośmiu graczy biorących udział w tamtym meczu: Dariusz Bajkiewicz, Kamil. Rogaczewski, Patryk Rogaczewski, Władysław Makowiejew, Mateusz Piędziak, Andrzej Brygier, Patryk Dębowczyk i Mateusz Chaber.  Panowie, pora na conajmniej powtórzenie tamtego wyniku!

Wynik sobotniego meczu będzie można śledzić na klubowym fanpejdżu na facebooku oraz w serwisie relacji live portalu Sportowe Fakty.

7. kolejka (4-5.11)
Czuwaj Przemyśl – ŚKPR Świdnica (sobota, 4 listopada, godz. 18.00)
Olimpia MEDEX Piekary Śl. – KSSPR Końskie
Siódemka Miedź Legnica – Politechnika Anilana Łódź
MKS Wieluń – SPR PWSZ Tarnów
Uniwersytet Radom – KSZO Odlewnia Ostrowiec Św.
Ostrovia Ostrów Wlkp. – APSR Zawadzkie
Moto-Jelcz Oława – Viret CMC Zawiercie

źródło: ŚKPR Świdnica