Sezon lekkoatletyczny zainaugurowany

1038

Szkolną ligą LA świdniccy gimnazjaliści zainaugurowali sportową rywalizację w ramach ‚Współzawodnictwa szkolnego 2014/2015’. Zawody organizowane tradycyjnie przez Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji odbyły się 22 września od godz.11.00 na Stadionie Zawiszów przy SP 1.

Przy niezbyt przychylnej aurze rozegrano siedem konkurencji: cztery biegowe i trzy techniczne. Reprezentacje składające się z 15 reprezentantów danego gimnazjum zdobywało indywidualnie punkty przeliczone z osiągniętych rezultatów. Suma 12 najlepszych wyników dawała końcowy wynik drużyny.
Najlepsze zespoły awansowały do finału dolnośląskiego, który odbędzie się 25 września we Wrocławiu.

KLASYFIKACJA DRUŻYNOWA /z punktacją do współzawodnictwa/ :
DZIEWCZĘTA
1. Gimnazjum nr 1 – 886 pkt /6 pkt/
2. Gimnazjum nr 4 – 711 pkt /4 pkt/
3. Gimnazjum nr 2 – 550 pkt /3 pkt/
4. Gimnazjum nr 3 – 495 pkt /2 pkt/
CHŁOPCY
1. Gimnazjum nr 4 – 895 pkt /6 pkt/
2. Gimnazjum nr 1 – 782 pkt /4 pkt/
3. Gimnazjum nr 3 – 714 pkt /3 pkt/
4. Gimnazjum nr 2 – 527 pkt /2 pkt/

PEŁNA KLASYFIKACJA INDYWIDUALNA
GIMNAZJUM NR 1 – DZIEWCZĘTA
100m
 Małgorzata Toroń – 13,9 /110 p/
 Julia Furmankiewicz – 17,2 /39 p/
 Ula Nowak – 15,8 /64 p/
300m
 Weronika Iwańczyszyn – 55,1 /66 p/
 Wiktoria Turek – 54,3 /70 p/
 Iga Bystrzycka – 56,7 /59 p/
600m
 Katarzyna Całka – 2.11,62 /58 p/
 Hanna Wis – 2.10,08 /60 p/
 Paulina Jewiarz – 2.06,16 /67 p/
Skok w dal
 Katarzyna Grędzińska – 4,08 /79 p/
 Natalia Łużna – 3,71 /61 p/
Pchnięcie kulą /3 kg/
 Oliwia Moczadłowska – 9,86 /129 p/
 Hanna Bieżyńska – 6,70 /28 p/
Sztafeta 4x100m
 Toroń, Nowak, Furmankiewicz, Łużna – 60,20 /63 p/

GIMNAZJUM NR 2 – DZIEWCZĘTA
100m
 Judyta Kowalik – 18,66 /21 p/
 Zuzanna Antoniak – 16,7 /47 p/
300m
 Ola Bizoń – 59,7 /47 p/
 Julia Augustyn – 58,5 /51 p/
 Wiktoria Bończak – 60,3 /44 p/
600m
 Ewelina Góra – 2.19,20 /44 p/
 Nikola Gółkowska – 2.40,20 /12 p/
 Natalia Szczepek – 2.13,28 /55 p/
Skok w dal
 Natalia Kuc – 3,92 /71 p/
 Sabia Staśkiewicz – 3,84 /76 p/
Pchnięcie kulą /3 kg/
 Hanna Staroojciec – 7,36 /47 p/
Sztafeta 4x100m
 Kuc, Chojecka, Bizoń, Antoniak – 63,90 /44 p/

GIMNAZJUM NR 3 – DZIEWCZĘTA
100m
 Katarzyna Kołtunowicz – 16,4 /52 p/
 Wiktoria Widła – 16,7 /47 p/
 Julia Kalinowska – 17,2 /39 p/
300m
 Julia Białobrzeska – NK
 Weronika Kulczyk – 53,3 /75 p/
600m
 Julia Morąg – 2.01,94 /75 p/
 Wiktoria Jankowska – 2.13,20 /55 p/
 Anna Przerwa – 3.05,07 /0 p/
Pchnięcie kulą /3 kg/
 Angela Piekarz – 7,04 /37 p/
 Oliwia Kutyba – 7,03 /37 p/
 Aleksandra Kaszewska – 6,60 /26 p/
Sztafeta 4x100m
– Kołtunowicz, Widła, Frankowska, Kalinowska – 65,20 /38 p/

GIMNAZJUM NR 4 – DZIEWCZĘTA
100m
 Roksana Grodowska – 16,8 /46 p/
 Sylwia Simlat – 15,9 /62 p/
 Karolina Skalska – 16,9 /44 p/
300m
 Natalia Wlazło – 56,5 /59 p/
 Róża Karniej – 56,4 /60 p/
 Berenika Fedak – 53,7 /73 p/
600m
 Oliwia Kwiatek – 2.12,78 /55 p/
 Magdalena Kalinowska – 2.08,74 /63 p/
Skok w dal
 Adriana Czerniak – 3,92 /71 p/
 Weronika Szaradowska – 3,76 /63 p/
 Eliza Ostrowska – 3,81 /66 p/
Pchnięcie kulą /3 kg/
 Agnieszka Serdyńska – 6,77 /30 p/
Sztafeta 4x100m
– Grodowska, Simlat, Szaradowska, Skalska – 63,00 /49 p/

GIMNAZJUM NR 1 – CHŁOPCY
100m
 Mikołaj Mazij – 14,0 /54 p/
 Damian Kapoj – 14,6 /39 p/
 Dawid Kalinin – 13,5 /67 p/
300m
 Michał Podolak – 45,9 /78 p/
 Piotr Florian – 47,0 /72 p/
 Krzysztof Kotowicz – 46,8 /73/
1.000m
 Michał Dylewicz – 3.13,80 /76 p/
 Jakub Jęczmień – 3.19,99 /67 p/
Skok w dal
 Maciej Dyda – 4,79 /65 p/
 Mateusz Hasek – 4,60 /58 p/
Pchnięcie kulą /5 kg/
 Szymon Krząstek – 8,58 /54 p/
Sztafeta 4x100m
 Mazij, Kapoj, Kalinin, Podolak – 53,80 /79 p/

GIMNAZJUM NR 2 – CHŁOPCY
100m
 Brajan Wojewoda – 13,5 /67 p/
 Damian Dzimira – 12,9 /87 p/
300m
 Kevin Nowakowski – 46,9 /73 p/
 Michał Żurek – 53,3 /42 p/
1.000m
 Damian Kucharski – NK
 Robert Grodek – 4.19,14 /9 p/
Pchnięcie kulą /5 kg/
 Kacper Kuriata – 9,44 /71 p/
 Michał Sroka – 9,02 /64 p/
 Jakub Wasilenia – 9,00 /63 p/
Sztafeta 4x100m
 Żurek, Wojewoda, Dzimira, Nowakowski – 57,80 /51 p/

GIMNAZJUM NR 3 – CHŁOPCY
100m
 Piotr Miński – 14,0 /54 p/
 Paweł Starosta – 14,4 /44 p/
 Dawid Torbus – 14,3 /47 p/
300m
 Jakub Marcinkowski – 43,3 /91 p/
 Wojciech Pinkos – 47,7 /69 p/
1.000m
 Rafał Kulon – 3.29,40 /56 p/
 Adam Chmiel – 3.20,73 /67 p/
 Jakub Matlęga – 3.32,93 /51 p/
Skok w dal
 Maciej Kurnicki – 4,70 /62 p/
 Patryk stabrawa – 4,30 /48 p/
Pchnięcie kulą /5 kg/
 Adrian Trzpil – 6,62 /49 p/
 Dominik Charyk – 8,68 /56 p/
 Wojciech Kryśpiak – 7,58 /34 p/
Sztafeta 4x100m
 Torbus, Marcinkowski, Starosta, Pinkos – 55,20 /69 p/

GIMNAZJUM NR 4 – CHŁOPCY
100m
 Mateusz Gładysz – 12,4 /105 p/
 Daniel Orzechowski – 13,2 /77 p/
300m
 Wojtek Kurzeja – 42,2 /101 p/
 Maciej Podgórski – 41,2 /113 p/
1.000m
 Szymon Krupczak – 3.09,60 /82 p/
 Damian Myszkowski – 3.11,50 /79 p/
 Maciej Mazanka – 3.13,38 /77 p/
Skok w dal
 Szymon kopacz – 4,64 /60 p/
 Karol Paździora – 4,42 /52 p/
Pchnięcie kulą /5 kg/
 Dawid Hliwa – 6,39 /16 p/
Sztafeta 4x100m
 Gładysz, Orzechowski, Kurzeja, Podgórski – 50,30 /115 p/