Rywalizacja najmłodszych piłkarzy

354

Świdnickie podstawówki również rozpoczęły rywalizację sportową we ‚Współzawodnictwie szkolnym 2014/2015’. W środę 24 września o godz. 12.00 na Orliku przy SP 6 spotkało się 7 reprezentacji by rywalizować w mini piłce nożnej.

Zespoły zostały rozlosowane do dwóch grup gdzie najpierw grano każdy z każdym mecze eliminacyjne. Do grupy finałowej z zaliczeniem meczu przechodziły po dwie najlepsze drużyny. W grupie A gdzie grały cztery zespoły ostatni mecz skomplikował wyłonienie zwycięzców. SP 8, które było już pewne awansu niespodziewanie przegrało z jedynką. Okazało się, że trzy szkoły mają taka samą liczbę punktów i różnicę bramek. O awansie do finału zadecydowało więcej strzelonych goli, których mieli zawodnicy SP 6 i SP 1. W grupie B zdecydowanym faworytem byli reprezentanci SP 4, którzy łatwo pokonali SP 105 i NSP Bliżej Dziecka. Do dalszych rozgrywek z tej grupy awansowali też chłopcy z NSP Bliżej Dziecka. W meczach finałowych każdy z każdym o kolejności na podium decydowały ostatnie spotkania. Jedynka po remisie z Bliżej Dziecka zajęła trzecie miejsce dzięki lepszej różnicy bramek. W zaciętym meczu o pierwsze miejsce SP 4 pokonało 2-1 drużynę SP 6. Oba te zespoły awansowały do szczebla powiatowego, który odbędzie się 7 października o godz. 10.00, również na Orliku przy SP 6 w Świdnicy.

Na zakończenie wszystkie zespoły otrzymały pamiątkowe dyplomy a zwycięzcom wręczono medale. Dyplomami uhonorowano też najlepszych zawodników drużyn, zostali nimi: Mateusz Fąfara /SP 4/, Kacper Komar /SP 6/, Mateusz Kolczak /SP 1/, Rafał Szapiro /NSP Bliżej Dziecka/.

KLASYFIKACJA KOŃCOWA /z punktacją do współzawodnictwa/ :
1. SP 4 – 10 pkt
2. SP 6 – 8 pkt
3. SP 1 – 7 pkt
4. NSP Bliżej Dziecka – 6 pkt
5. SP 8 – 5 pkt
6. SP 315 – 4 pkt
7. SP 105 – 3 pkt