Różowa Wstążka – po raz trzeci w Świdnicy

580

Październik jest miesiącem walki z rakiem piersi. W tym okresie powstaje wiele inicjatyw, mających na celu przybliżenie kobietom tematu choroby, uświadomienie im, jak ważna jest profilaktyka i dbanie o siebie, ale także pokazanie, że choroba ta wcale nie musi oznaczać końca a wręcz przeciwnie. Już 26 października III edycja „Różowej Wstążki – Bądź dla siebie najlepszą przyjaciółką”, której towarzyszyć będą prelekcje, aukcja charytatywna, seans filmowy i wiele dodatkowych atrakcji.

W jesienny czwartkowy wieczór uczestnicy „Różowej Wstążki” spędzą czas na zabawie i edukacji. Nie zabraknie także emocjonujących momentów. – Ja jako Kobieta Pewna Siebie, czyli pomysłodawca i organizator idei Różowej Wstążki pragnę zainspirować i zarazić pozytywnym nastawieniem wszystkie kobiety przybyłe na wydarzenie – mówi Jolanta Górniak.To już trzecia edycja i cieszy mnie, że z roku na rok możemy podejmować ten ważny temat, uświadamiać lokalną społeczność i angażować się z tak wartościowe przedsięwzięcie.

Rak piersi jest najczęściej występującym nowotworem złośliwym u kobiet. Można mu skutecznie zapobiegać poprzez odpowiednią profilaktykę, regularne specjalistyczne badania oraz samokontrolę piersi. Największym sojusznikiem kobiet w walce z nim jest wiedza, największym wrogiem strach. LUX MED Diagnostyka, który jest największym świadczeniodawcą badań mammograficznych w Polsce, przygotował specjalistyczne stanowisko edukacyjne. Wszyscy zainteresowani będą mogli uzyskać na nim, a także podczas specjalnej prelekcji, wszelkie informacje na temat nowoczesnych badań i profilaktyki raka piersi od wyszkolonej przedstawicielki firmy. Panie będą mogły dowiedzieć się między innymi, jakie czynniki sprzyjają rozwojowi raka piersi, jakie towarzyszą mu objawy, a także nauczyć się samobadania piersi. Przedstawicielka LUX MED przekaże informacje, jaka profilaktyka  i badania są najbardziej skuteczne w zapobieganiu rozwojowi raka piersi w zależności od wieku i uwarunkowań zdrowotnych pań. Podczas prelekcji zostaną także przedstawione podstawowe założenia programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi, który umożliwia  kobietom w wieku 50-69 lat wykonanie bezpłatnych badań mammograficznych, refundowanych przez NFZ. Panie dowiedzą się, jak ważnym czynnikiem we wczesnej profilaktyce raka piersi w tym wieku  jest regularne wykonywanie mammografii.

Poza tym odbędą się jeszcze dwie prelekcje – jedna na temat skutecznych kuracji dla włosów i skóry głowy, którą poprowadzi dr Sylwia Grzegorzewska, dyrektor ds. rozwoju marki Dermedic. Z kolei tematu motywacji podejmie się Anna Wawrzyniak, Coach, Trener Biznesu, Psycholog, Autor, Właścicielka marki Successway. Poprowadzi prelekcję pt. Jesteś Simply the Best. Wszystko masz w sobie – Ty jesteś wszystkim. Jesteś cudem do odkrycia we własnej ciszy znajdziesz drogę do siebie. O sile kobiet i błędach, którym ulegamy.

– Wydarzenie wspiera wiele firm z branży usług prozdrowotnych, branży kosmetycznej, pielęgnacyjnej, finansowej, szkoleniowo-motywacyjnej. Uczestnicy tegorocznej „Różowej Wstążki” będą mogli wziąć udział w konkursach przygotowanych przez partnerów, a także w charytatywnej aukcji obrazu. Środki z aukcji przekazane zostaną na rzecz wałbrzyskiego Stowarzyszenia Ochrony Zdrowia Pro Femina – opowiada Justyna Wojciechowska, właścicielka SkyRocket i współorganizatorka wydarzenia.

Poza prelekcjami, aukcją i konkursami, goście będą mogli zobaczyć wystawę zdjęć wałbrzyskiego fotografa Rafała Guzika. Na zdjęciach Sylwia, która odważyła się pozować po przebytej chemioterapii. Całe wydarzenie zakończy seans filmowy „Zanim się pojawiłeś”, zabawna i poruszająca historia miłości.

– Chciałam serdecznie podziękować Galerii Świdnickiej, Panu Bartoszowi Zacharskiemu, managerowi Kina 3D za wsparcie oraz wszystkim partnerom i mediom za ich udział oraz zaangażowanie – mówi Jolanta Górniak.

„Różowa Wstążka” odbędzie się 26 października w Galerii Świdnickiej, w Cinema 3D. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 18.00 Bilety w cenie 16 zł do nabycia u partnerów oraz w cenie 18,90 zł ulgowy oraz 22,90 zł bilet normalny w dniu wydarzenia.
Szczegóły wydarzenia na stronie http://www.kobietapewnasiebie.pl/kiss/ oraz na Facebooku https://web.facebook.com/events/234591487063465/ 

Wydarzenie pod patronatem Region Fakty

Świdnica 26 październia 2017