Rozmawiają o turystyce (FOTO/WIDEO)

216

Do jutra potrwa konferencja przygotowana w oparciu o wnioski zasygnalizowane podczas zorganizowanego przez Świdnicę w roku 2016 Kongresu Turystyki Polskiej. Jej tematem wiodącym jest innowacyjność – determinanta rozwoju regionów, rentowności biznesu i sprawności procesów zarządczych.

Oficjalne otwarcie odbyło się dzisiaj w Teatrze Miejskim. – Mamy w rękach wielki skarb, wielki potencjał turystyczny. Gromadzą się na tej konferencji osoby o różnym spojrzeniu na turystykę. Warto mówić o doświadczeniach, podpowiadać sobie nawzajem, doradzać. Wzrost ilości turystów, jaki nastąpił w ciagu trzech lat, jest trzykrotny Dzisiaj turystyka nie jest taka jak 20 lat temu. Dzisiejszy turysta to świadomy konsument, który oczekuje oferty, z której będzie mógł skorzystać. A my spotykamy się, by zmieniać turystykę na lepszą – mówiła prezydent Świdnicy Beata Moskal-Słaniewska. – O tym, że turystyka jest bardzo ważna, nie trzeba nikogo przekonywać. Liczę, że wnioski, które wypłyną z tej konferencji, będą dla nas inspiracją. Kolejne nasze wyzwanie to otwarcie się na odległe rynki, nawet azjatyckie. Trzeba tylko wymyślić narzędzia, które przyciągną tych turystów – dodawał Wojciech Biliński z Urzędu Marszałkowskiego.

Podczas konferencji wręczone zostaną nagrody ogólnopolskiego czasopisma „Forum Biznesu”: Przyjazna Gmina 2017 oraz Produkt Turystyczny Roku 2017 i Usługa Turystyczna Roku 2017.

Jednym z wydarzeń towarzyszących tegorocznej konferencji jest jarmark wyrobów tradycyjnych, na którym mieszkańcy miasta mogą zakupić m.in.: miody i wyroby pszczele, ozdoby choinkowe, żywność ekologiczną (wędliny, sery, wyroby z gęsi i kaczki) z różnych regionów kraju. Dla zgłodniałych przygotowano stoisko z zapiekankami, które są robione na miejscu w piecu oraz stoisko z chlebem na zakwasie.