„Rowerem przez miasto”

242

W tym roku rowerzyści po raz drugi przejadą ulicami miasta. Impreza odbędzie się w ramach projektu „Rowerem przez miasto – budowa dróg i ciągów pieszo – rowerowych w Świdnicy sposobem na wdrożenie strategii niskoemisyjnej”.

Akcja „Rowerem przez miasto”, pod patronatem prezydent Miasta Świdnicy, Beaty Moskal – Słaniewskiej odbędzie się w niedzielę, 8 października. – Zapraszamy do udziału w niej wszystkich miłośników dwóch kółek. Mile widziane są grupy ze świdnickich szkół i przedszkoli, młodzież, dorośli, rodziny z dziećmi. Celem akcji jest promocja wybudowanych w tym roku ścieżek rowerowych oraz popularyzacja wśród świdniczan jazdy na rowerze, zdrowego trybu życia, rodzinnego spędzania czasu na świeżym powietrzu. Serdecznie zapraszamy państwa do wspólnego przejazdu wyznaczoną trasą w towarzystwie władz miasta i innych rowerzystów. Nad bezpieczeństwem jak zwykle będą czuwać: policja, Straż Miejska, Ochotnicza Straż Pożarna oraz piloci – zachęca Magdalena Dzwonkowska, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Świdnicy. – Spotykamy się o godz. 9:45 na parking przy Urzędzie Miejskim w Świdnicy, skąd po krótkim instruktażu w towarzystwie pilotów i służb mundurowych, zabezpieczających trasę, wyruszymy punktualnie o godz. 10:00 na jedenastokilometrowy odcinek poprowadzony ulicami miasta. Trasa przebiegać będzie po nowych ścieżkach rowerowych w Świdnicy. Cykliści zakończą swój przejazd na terenie Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Śląskiej, gdzie zostanie zorganizowany „Piknik rodzinny” z konkursami i zabawami. 

Dla najmłodszych uczestników przygotowano między innymi: zamki i dmuchańce, dla nieco starszych: pokazy fitness, gry organizowane przez LZS, rowerowy tor przeszkód, znakowanie rowerów przez Policję, zdrowe przekąski oraz grill. Dla biorących udział w imprezie tradycyjnie przygotowano pamiątkowe koszulki.

Piknik rowerowy w ramach akcji „Rowerem przez miasto” odbywa się dzięki wsparciu partnerów, którymi są: Fitness World z Galerii Świdnickiej, sklep rowerowy „Rower S.C.” z ul Wrocławskiej, Policja, Straż Miejska oraz Ochotnicza Straż Pożarna.