Rogoźnica stawia na zdrowie

502

Twister, narciarz, trenażer nóg i orbitek to profesjonalne urządzenia, w które wyposażona jest siłownia pod chmurką w Rogoźnicy. Siłownię zamontowano w parku wiejskim, a zadbał o nią sołtys Rogoźnicy Henryk Radkowski. Urządzenia za kwotę ponad 13 tys. zł zakupiono z funduszu sołeckiego, celem krzewienia kultury fizycznej mieszkańców wsi, a co za tym idzie – ich lepszej kondycji i zdrowia.

Trenażer nóg – uaktywnia staw biodrowy i skokowy, zwiększa ruchomość stawów, wzmacnia muskulaturę dolnych partii ciała, poprawia funkcje układu sercowo-naczyniowego i oddechowego. Twister – aktywuje działanie stawów biodrowych, wzmacnia mięśnie brzucha, poprawia koordynację ruchową. Orbitrek – uaktywnia górne i dolne kończyny oraz pas biodrowy, wzmacnia i buduje ich muskulaturę, poprawia ruchomość stawów, poprawia funkcjonowanie układu sercowo-naczyniowego i oddechowego. Narciarz – aktywizuje i wzmacnia muskulaturę pasa biodrowego, poprawia funkcję układu sercowo- naczyniowego i oddechowego. – Na każdym urządzeniu jest instrukcja, jak z niego korzystać – wyjaśnia Henryk Radkowski, sołtys wsi i radny Rady Miejskiej. – Ruch na świeżym powietrzu jest najlepszym lekarstwem na wszelkie dolegliwości. Dzięki tym urządzeniom możliwość ćwiczeń rekreacyjnych jest w zasięgu „ręki i nogi każdego”, kto tylko wyjdzie z domu – dodaje.

Podobny Fit Park powstaje w Strzegomiu, na ul. Cichej. Również mieszkańcy tej części miasta będą mieli możliwość poprawienia swojej kondycji fizycznej.