Rodzinne Miejsce Zabaw w Twoim mieście?

548

Świdnica, Strzegom, Świebodzice i Bystrzyca Górna biorą udział w konkursie na podwórko marzeń, zorganizowanym przez popularną markę kosmetyków NIVEA. W całej Polsce ma powstać 40 takich miejsc, w których rodzice i dzieci mogą wspólnie spędzać czas w aktywny sposób. Wystarczy tylko wejść na stronę NIVEA i zagłosować.

Świdnica

Zgodnie z zasadami do konkursu zgłasza się miasto. – W naszym przypadku pomysłodawcą wzięcia udziału w konkursie jest grono rodziców i dyrekcja Miejskiego Przedszkola Integracyjnego nr 16 w Świdnicy przy ulicy Marcinkowskiego – mówi Magdalena Dzwonkowska, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Świdnicy. – To dzięki ich zaangażowaniu nastąpiło zgłoszenie do tej akcji. Plac zabaw ma szanse powstać na terenie Miejskiego Przedszkola Integracyjnego nr 16 w Świdnicy przy ulicy Marcinkowskiego. Obecnie znajduje się tam kilka urządzeń, z których na co dzień korzystają dzieci, jednak ich stan pogarsza się i wymaga remontu. Wygrana w konkursie pozwoliłaby na zagospodarowanie tego terenu oraz wzbogaciłaby ofertę przedszkola. Plac zabaw będzie ogólnodostępny, nie tylko dla podopiecznych placówki – tłumaczy rzecznik. – Należy podkreślić, że w akcję bardzo mocno zaangażowali się rodzice. Pomysł wyszedł od jednej z mam, a my po przedyskutowaniu zgłosiliśmy go do urzędu. Dzieci często zostają po zajęciach i nie ukrywam, że nowy plac zabaw byłby dla nich sporą atrakcją i na pewno uprzyjemniłyby pobyt maluchów w przedszkolu – dodaje Małgorzata Anklewicz, dyrektor placówki. – To ciekawa inicjatywa, która wywołała mnóstwo pozytywnych emocji – dodaje.

Strzegom

Fakt zgłoszenia do konkursu placu zabaw przy ul. Paderewskiego na ostatniej sesji ogłosił burmistrz miasta Zbigniew Suchyta. – Jeśli strzegomski plac zabaw znajdzie się wśród wybranych, mali strzegomianie będą mogli korzystać z tak atrakcyjnych urządzeń zabawowych jak labirynt, ruchome piaski, czy górski szlak – dodaje Grażyna Kuczer, rzecznik prasowy strzegomskiego Urzędu Miejskiego.

Bystrzyca Górna

Zagospodarowanie centrum wsi Bystrzyca Górna pod potrzeby turystyczno-rekreacyjne, tzw. Trójkąt Pokoleń to najlepsze przedsięwzięcie Odnowy Wsi w 2011 roku, przyznane sołectwu Bystrzyca Górna. Właśnie w tym miejscu mieszkańcy Bystrzycy planują zlokalizować podwórko NIVEA. Do konkursu sołectwo zgłosił Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji. – To modelowy przykład bardzo przemyślanego działania w celu nie tylko poprawy wizerunku wsi, ale przede wszystkim w celu zintegrowania jej mieszkańców bez względu na wiek. Mieszkańcy Bystrzycy Górnej, jak sami siebie nazywają, „pozytywnie zakręceni” w ramach realizacji projektu przekształcili nieużytek znajdujący się w centrum wsi na wspaniały plac sportowo-rekreacyjny, który służy nie tylko samym mieszkańców, ale także turystom licznie odwiedzającym tę wieś – informuje Janusz Waligóra, rzecznik Urzędu Gminy Świdnica. – Od kilku lat organizują liczne imprezy integracyjne, a samo miejsce jest doskonale położone, co spełnia kryteria regulaminowe konkursu NIVEA. Jest jeszcze dodatkowa przestrzeń, która w przypadku zwycięstwa będzie doskonale komponować się z całą obecną już infrastrukturą i jeszcze bardziej zachęci młodych mieszkańców do aktywnego wypoczynku nie przy komputerach, ale na świeżym powietrzu – dodaje.

Świebodzice

Powód, dlaczego zdecydowaliśmy się wziąć udział w konkursie, jest w zasadzie jeden – mówi Agnieszka Bielawska-Pękala, rzecznik Urzędu Miejskiego w Świebodzicach – Jest to próba powalczenia o plac zabaw dla Świebodzic. Udział w zabawie nic nie kosztuje, to przecież tylko wypełnienie formularza i zgłoszenie lokalizacji. Potem wszystko jest w rękach internautów, czyli samych mieszkańców, którzy, oddając głosy na wskazane miejsce, mogą się przyczynić do tego, by ten plac zabaw powstał. Zgłoszona przez nas lokalizacja to miejsce, w którym istniał już plac zabaw – na ul. Środkowej. Jest to dzielnica Ciernie, gdzie takich miejsc z pewnością brakuje. Na ul. Środkowej były zamontowane urządzenia do huśtania, jednak zostały już mocno wyeksploatowane i dla bezpieczeństwa trzeba je było zdemontować. Jeśli uda się zebrać odpowiednią liczbę głosów, to będziemy tam mieć kolorowy plac zabaw od Nivea, a jeśli nie uda się wywalczyć nic w konkursie – i tak miasto postara się ten teren zagospodarować i przywrócić go dzieciom. Sama zabawa, oprócz namacalnych korzyści w postaci wywalczenia placu, ma też wymiar integrujący i aktywizujący lokalną społeczność – dodaje.

Każdy może zagłosować na wybrane podwórko. Wystarczy tylko wejść na stronę NIVEA.