Rekordowy bieg (FOTO)

522

Najwyższa frekwencja w historii imprezy, dobra pogoda i wspaniała zabawa w rodzinnym gronie. Dziś odbyła się kolejna edycja Biegu Noworocznego, organizowanego przed Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji.

W tym roku wyjątkowo ze względu na remont Parku Centralnego, coroczny Bieg Noworoczny odbył się na terenie ŚOSiR-u przy ulicy Śląskiej. W zabawie udział wzięły całe rodziny. Dystans tras poszczególnych kategorii był odpowiednio dostosowany do wieku startujących. Ogólnie do Biegu Noworocznego przystąpiła rekordowa suma 223 amatorów biegania.
Dokładnie o godzinie 12.00 dyrektor ŚOSiR-u Edmund Frączek oficjalnie otworzył bieg życząc wszystkim startującym powodzenia na trasie. Jako pierwsi do rywalizacji przystąpili najmłodsi biegacze w kategorii skrzatów, którzy za zadanie mieli do pokonania stumetrowy odcinek biegu. Później do boju ruszyły dzieci młodsze i starsze. Następnie odbyły się biegi w kategorii młodzik i junior. Seniorzy oraz oldboje musieli pokonać trasę o długości czterech kilometrów.

Na wszystkich uczestników czekały pamiątkowe koszulki, a na mecie biegu dyplomy wręczane przez organizatorów przedsięwzięcia.

[pp_gallery gallery_id=”44498″ width=”200″ height=”200″]