„Razem na powiaty” – wspólne działania drogowe policjantów ze Świdnicy i Wrocławia

721

W dniach 07 – 08 sierpnia, od wczesnych godzin porannych na drogach powiatu świdnickiego kierowcy spotkać będą mogli większą niż zwykle ilość patroli policyjnych. Ma to związek z działaniami pod nazwą „Razem na powiaty”. Policjanci z „drogówki” świdnickiej oraz wrocławskiej czuwać będą nad zapewnieniem bezpieczeństwa na tych odcinkach, na których dochodzi do największej ilości poważnych w skutkach wypadków.

Analiza stanu bezpieczeństwa na terenie powiatu świdnickiego wykazała, iż w pierwszej połowie tego roku , w porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego, zwiększyła się ilość zdarzeń drogowych w postaci wypadków i kolizji.

Zachodzi zatem konieczność podjęcia dodatkowych działań prewencyjno – kontrolnych, które spowodują zahamowanie niekorzystnej tendencji w tym zakresie. Z uwagi na powyższe, w dniach, tj. 07 oraz 08 sierpnia w godz. 6-14, na drogach powiatu świdnickiego kierowcy spotkać będą mogli większą niż zwykle ilość patroli policyjnych. Ma to związek z działaniami pod nazwą „Razem na powiaty”.

Policjanci z „drogówki” świdnickiej oraz wrocławskiej czuwać będą nad zapewnieniem bezpieczeństwa na tych odcinkach, egzekwując od wszystkich uczestników ruchu przestrzeganie obowiązujących przepisów.

Funkcjonariusze zwracać będą uwagę na trzeźwość kierujących, stosowanie się do ograniczeń prędkości, kwestii pierwszeństwa przejazdu, prawidłowego wyprzedzania, respektowania przepisów o zachowaniu się kierujących wobec pieszych oraz prawidłowego poruszania się tych ostatnich po drogach.

Patrole spotkać można przede wszystkim na głównych ciągach komunikacyjnych, na których dochodzi do największej ilości poważnych w skutkach wypadków. Policjanci głównie kontrolować będą zatem zachowania kierowców na drogach krajowych K5 i K35 oraz wojewódzkich DW382 i DW374.