Ratownicy z II LO na „szóstkę” (FOTO)

868

Drużyna II Liceum Ogólnokształcącego zajęła 6 miejsce w Mistrzostwach Polski Pierwszej Pomocy PCK.

Relacja uczestników:

„Nasza tegoroczna droga do Rzeszowa była długa, trudna i wyboista. W trzech etapach mistrzostw wzięło udział ponad 1000 zespołów z całej Polski. Nasi uczniowie wygrali etap rejonowy i powtórzyli ten sukces w zawodach okręgowych, który był organizowany na terenie naszej szkoły. Do szesnastki najlepszych zespołów w kraju awansowali: Aleksandra Kosikowska, Damian Kozieł, Julia Sosik, Wiktoria Polczyńska z kl. 2 c, Jakub Pawłowski z kl. 2a, Maciej Trojan z kl. 1 b (zawodnik rezerwowy).
Zespół wspierała również Ewa Piechurska z kl. 2 a. Opiekunem i instruktorem zespołu jest Dorota Durlej.

Zawody finałowe składały się z testu wiedzy z zakresu pierwszej pomocy i historii PCK oraz z części praktycznej, w której zawodnicy wykazywali się swoimi umiejętnościami ratowania życia i zdrowia poszkodowanym w 10. nagłych wypadkach.

Efekt końcowy rywalizacji NASZEJ SZÓSTKI to świetna 6. lokata mistrzostw oraz suma 770 uzyskanych punktów. Nasi ratownicy okazali się najlepsi w wykonywaniu zabiegu resuscytacji! Mamy najszybciej biegającego kapitana. Mamy zespół  od narkotyków, zadań specjalnych oraz urazów kręgosłupa.”

Warto dodać, że sukces naszych zawodników został wypracowany pracą przez cały rok szkolny. W II LO zajęcia prowadzone przez panią Dorotę Durlej, dwa razy w tygodniu, cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem uczniów. Cieszę się, że dzięki naszym uczniom w szkole można czuć się jeszcze bezpieczniej – dodaje Jacek Iwancz, dyrektor II LO.