Przedsięwzięcie nabiera rozpędu – Targi Żywności już w piątek

371

Zaczynaliśmy od kilku wystawców i fatalnej pogody. Pamiętam, że lało tak mocno, że poniszczyło nam stoiska. dziś mamy cykliczną imprezę, na stałe wpisaną do kalendarza wydarzeń w powiecie, cieszącą się ogromnym powodzeniem zarówno wystawców jak i samych świdniczan – mówi Zbigniew Okarmus, dyrektor Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Świdnicy.     

Tegoroczna, ósma już edycja Targów „Zdrowie ma Smak” odbędzie się w dniach 5-6 września.- Chciałabym bardzo serdecznie zaprosić wszystkich mieszkańców powiatu świdnickiego i nie tylko do udziału w imprezie, jaką są ,,Targi zdrowie ma smak’, która już po raz ósmy odbędzie się na świdnickim Rynku – mówi Alicja Synowska, wicestarosta świdnicki, która nadzoruje pracę Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Świdnicy.  Celem targów jest propagowanie wśród mieszkańców powiatu świdnickiego zdrowego stylu życia głównie poprzez sprzedaż ekologicznej, zdrowej, wytwarzanej w sposób tradycyjny żywności oraz bezpłatne badania profilaktyczne. – Z roku na rok impreza rozszerza swój zakres – cieszy się Synowska. – W tym roku po raz pierwszy będzie można nabyć przyprawy, ziołowe mieszanki oraz kosmetyki z apteki Ojców Bonifratrów z Wrocławia. Nie zabraknie też atrakcji dla najmłodszych. Goszczący na targach wystawca z Czech poprowadzi dla dzieci warsztaty lukrowania pierników, odbędą się gry i zabawy sportowe, malowanie twarzy, a także występy artystyczne Zespołów Krąg, Mokrzeszów oraz Mała Świdnica – dodaje. 

W ramach targów mieszkańcom powiatu świdnickiego zaprezentuje się 43 wystawców, głównie z Polski, ale nie zabraknie też przedstawicieli innych regionów Polski oraz Czech. Swoje wyroby zaoferują m.in.wystawcy z partnerskich powiatów – łowickiego, tatrzańskiego oraz czeskich Jicina i Nachodu, które jest miastem partnerskim Świdnicy. 

Nowością w tym roku będzie możliwość wykonania profesjonalnego pomiaru masy ciała przez dietetyczkę oraz zbadania się na smokerlizerze. Jest to specjalne urządzenie dla palaczy, które ostrzega, kiedy pora zerwać z nałogiem, ponieważ zagraża on znacząco naszemu zdrowiu. Miłym akcentem będą również zajęcia propagujące zdrowy styl życia wśród dzieci prowadzone przez LZS oraz stoisko z pysznymi, zdrowymi przekąskami przygotowane przez uczniów Zespołu Szkół Hotelarsko-Turystycznych w Świdnicy pod opieką Sebastiana Krzywdy

Organizatorem targów jest powiat świdnicki.