Próbował uciec przed policjantami

371

Nie zatrzymał się do kontroli drogowej i próbował uciec przed policjantami – funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy zatrzymali 25-latka, kierującego motorowerem marki Honda. Mieszkańcowi gminy Jaworzyna Śląska grozi teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

8 sierpnia funkcjonariusze Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy  pełniąc służbę  na terenie gminy Jaworzyna Śląska zauważyli kierującego motorowerem marki Honda  bez  tylnego oświetlenia oraz bez tablicy rejestracyjnej pojazdu. – Policjanci nakazali kierującemu zatrzymanie pojazdu, używając do tego sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Kierujący zlekceważył polecenie policji i podjął ucieczkę przed patrolem, który rozpoczął pościg oznakowanym radiowozem z włączonymi sygnałami pojazdu uprzywilejowanego. Po zatrzymaniu okazało się, że kierujący nie przerejestrował pojazdu w urzędowym terminie 30 dni oraz że pojazd nie posiada aktualnych badań technicznych – informuje sierż. Magdalena Ząbek, oficer prasowy KPP w Świdnicy.

Teraz mężczyzna za swój czyn odpowie przed Sądem. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara pozbawienia wolności do 5 lat.

Przypomnijmy !
Od dnia 1 czerwca 2017 r. obowiązują nowe przepisy ruchu drogowego, które zakładają surowe kary dla piratów drogowych. Warto pamiętać, że kary dotyczą nie tylko prowadzenia samochodów, ale wszystkich pojazdów uczestniczących w ruchu drogowym, a więc także: traktorów, ciągników, kombajnów , cystern”

Jazda bez uprawnień – kto nie stosuje się do orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdu podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 15 lat.

Niezatrzymanie się do kontroli drogowej na żądanie policji -kto nie zatrzymuje niezwłocznie pojazdu i kontynuuje jazdę, pomimo wydania przez policję polecenia, przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych, zatrzymania pojazdu mechanicznego, podlega karze pobawienia wolności o d 3 miesięcy do 5 lat.