Prezydent Świdnicy udzieliła pierwszego ślubu

1515

Ze wzruszeniem i radością prezydent Świdnicy Beata Moskal-Słaniewska po raz pierwszy udzieliła wczoraj ślubu. Węzłem małżeńskim zostali połączeni Katarzyna Góra oraz Mateusz Łukasz Rachuna.

– Musze przyznać, że staje przed Państwem z wielki wzruszeniem i radością. Patrzę na dwójkę wspaniałych, młodych ludzi tak pięknie w sobie zakochanych. Za chwilę z mocy prawa staniecie się jednością, będziecie rodziną. To wielkie wyzwanie, wielka przygoda i chciałabym, żebyście za te 30, 40, 50 czy więcej lat mogli powiedzieć, że była to przygoda piękna. Miłość to nie tylko patrzenie w sobie w oczy, czy romantyczne chwile, ale także te trudniejsze, gdy trzeba się nawzajem wspierać – tak brzmiały słowa prezydent Świdnicy Beaty Moskal-Słaniewskiej skierowane do młodej pary. – Mam nadzieję, że w tym urzędzie będziecie składać kolejne akty, lecz będą to akty urodzenia, ze będziecie tworzyć wspaniałą świdnicką rodzinę i będziecie przykładem dla swoich kolegów i koleżanek tworząc mocny, dobry i trwały związek – dodała Beata Moskal-Słaniewska. Po złożeniu przysięgi wspólnego życia, założeniu obrączek oraz pierwszym małżeńskim pocałunku przyszedł czas najserdeczniejsze życzenia od bliskich, ale także od prezydent Świdnicy.

Katarzyna Góra i Mateusz Łukasz Rachuna sami zwrócili się z prośbą o udzielenie ślubu przez Beatę Moskal-Słaniewską. – Jest to wielkie wyróżnienie, że Pani prezydent w tym najpiękniejszym dla nas dniu jest razem z nami, a jej wrażliwość, mądrość i kompetencja zarówno zawodowa, jak i życiowa sprawia, że jest to najodpowiedniejszą osobą, by udzielić ślubu – mówiła młoda para już po zawarciu związku małżeńskiego.

[pp_gallery gallery_id=”54333″ width=”200″ height=”200″]