Prezes WSSE gościem świdnickich kupców

441

Jest czwartą strefą ekonomiczną w Europie i dwudziestą drugą na świecie. Skupia 174 firmy, wśród których znajdują się liderzy rynku krajowego i globalnego, tacy jak Toyota, Colgate – Palmolive czy Henkel.  Firmy wchodzące w skład Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej  „Invest – Park”, bo o niej mowa, w samym regionie świdnicko – wałbrzyskim stworzyły ponad 13 tysięcy miejsc pracy. O szansach dla inwestorów opowiadała prezes WSSE, Barbara Kaśnikowska, która była gościem specjalnym członków Stowarzyszenia Przedsiębiorców i Kupców Świdnickich.

Możliwości jest sporo.  Firmy działające w strefie otrzymują pomoc publiczną w postaci zwolnienia z podatku dochodowego. Maksymalna wysokość zwolnienia liczona jest jako procent wydatków kwalifikowanych inwestycji lub dwuletnich kosztów zatrudnienia nowych pracowników. W zależności od wielkości przedsiębiorstwa oraz lokalizacji inwestycji może wynosić od 25 do 55 %. Dodatkowo, inwestorzy mogą skorzystać z pomocy spółki na etapie realizacji inwestycji oraz po jej zakończeniu, koordynacji grup zakupowych oraz szkolenia dla pracowników i menadżerów firm strefowych. – By skorzystać z pomocy publicznej należy m.in mieć zarejestrowaną w Polsce działalność gospodarczą, pomysł oraz środki na nową inwestycję oraz prowadzić działalność pozwalającą na uzyskanie zezwolenia – mówiła podczas spotkania, które odbyło się w środę 20 lipca, Barbara Kaśnikowska.

Prezes WSSE  była gościem specjalnym świdnickich kupców. Członkowie SPiKŚ na comiesięczne środowe spotkania zapraszają osoby szczególnie wyróżniające się w dziedzinie biznesu, kultury i społeczeństwa.  W październiku przed wyborami samorządowymi planowana jest debata z kandydatami na prezydenta  Świdnicy.