Poznaliśmy składy Polonii Stal Świdnica

1100

Znamy piłkarzy Polonii Stal Świdnica. Zgromadzonym na lodowisku kibicom zaprezentowały się składy męskiej i żeńskiej drużyny, które rozpoczęły właśnie piłkarski sezon.

Dzisiaj o godz. 19.00, na terenie świdnickiego lodowiska na ul. Śląskiej odbyła się prezentacja drużyn piłkarskich MKS Polonia Stal Świdnica. Kibicom jako pierwsze, zaprezentowały się dziewczyny Polonii-Stali Świdnica przygotowujące się do historycznego dla miasta startu w rozgrywkach III-ligi dolnośląskiej kobiet. – Specyfika pracy z dziewczętami jest inna niż z chłopakami – mówił trener żeńskiej drużyny, Damian Błaszczyk.Dziewczyny tez są ambitne. Mimo, iż inne drużyny mają większe doświadczenie, my się nie poddamy i będziemy walczyć w każdym meczu tak samo, do końca. Później kibicom zaprezentowali się piłkarze walczący w rozgrywkach III ligi dolnośląsko – lubuskiej, którzy w efektywnym stylu zainaugurowali  rozgrywki ligowe rozbijając na wyjeździe 4:0 Polonię Trzebnica, a teraz szykują się do pierwszego meczu w tym sezonie na własnym boisku, który rozegrany zostanie dwa dni po prezentacji. – Ten zespół to mieszanka młodości z rutyną – mówił trener Jarosław Lato – Młodsi będą się uczyć od starszych. A plany na przyszłość są takie, że o nich się nie mówi. Chciałbym, żeby drużyna z meczu na mecz wyglądała coraz lepiej. Kilka słów do drużyn skierował także prezydent Wojciech Murdzek, który życzył im pasma sukcesów i by obecny sezon skończyli w dobrych humorach i z jak najlepszymi wynikami.

Męska kadra MKS-u Polonia-Stal Świdnica. Bramkarze: Amin Stitou, Bartłomiej Kot i Kevin Bazydło. Obrońcy: Patryk Salamon, Patryk Chrapek, Rafał Luber, Michał Skrypak, Michał Sudoł, Sławomir Truszczyński i Jarosław Lato. Pomocnicy: Grzegorz Borowy, Szymon Borowy, Wojciech Szuba, Marcin Morawski, Wojciech Sowa, Łukasz Kot, Mariusz Miętkiewicz, Kamil Kukla, Mateusz Jaros, Paweł Tobiasz i Bartłomiej Skowroński. Napastnicy: Mateusz Kopernicki i Gracjan Klimczak.

Kadra drużyny dziewczyn. Bramkarki: Anna Kanecka i Kamila Bitkołów. Obrońcy:Sylwia Dobrowolska, Wiktoria Dola, Roksana Grodowska, Sylwia Simlat, Daniela Szuman, Marta Kuszel, Julia Morąg, Aleksandra Zych, Beata Górajewska, Agata Prokopowicz, Natalia Samborska i Dominika Sorota. Pomocnicy: Aleksandra Bizoń, Berenika Fedak, Sandra Kozak, Karolina Skalska, Anna Brokos, Julia Furmankiewicz, Jagoda Głogowska, Paulina Krakowska i Dominika Sochacka. Napastnicy: Natalia Nalewajko i Karolina Morawska