Powrót do szkoły

641

Kilkanaście tysięcy uczniów ze Świdnicy rozpoczęło dziś rok szkolny 2014/2015. Uroczysta inauguracja nowego  roku szkolnego z przedstawicielami władz miasta odbyła się w Szkole Podstawowej nr 315 w Świdnicy.

Licznie zgromadzeni gości oraz rodzice  z ciekawością oglądali układ choreograficzny  przygotowany przez uczniów z klasy tanecznej.  Po części artystycznej głos zabrał prezydent Świdnicy Wojciech MurdzekJestem przekonany, że początek roku szkolnego to początek niesamowitej przygody. Mam nadzieję, że dobrze wypoczęliście podczas wakacji i macie wystarczająco dużo siły, żeby podołać trudom nauki.   Życzę wam wszystkiego najlepszego i samych sukcesów w nauce w nadchodzącym roku szkolnym mówił Murdzek. Wśród obecnych na uroczystości byli także parlamentarzyści i świdniccy radni. Na inauguracji roku szkolnego pojawił się również Marek Michalak Rzecznik Praw Dziecka. Z rąk dyrektor placówki Joanny Grębowskiej-Szpak  otrzymał statuetkę „Przyjaciel Szkoły Podstawowej nr 315 w Świdnicy „. – Początek edukacji to wielkie przeżycie dla wszystkich uczniów. Szczególnie dla tych najmłodszych, który dopiero zaczynają swoją przygodę ze szkołą. Zapewniam jednak wszystkich uczniów i ich rodziców, że rozpoczynają edukację w naprawdę dobrym miejscu, gdzie zawsze będą mogli liczyć na kompetentne grono pedagogów. –zapewniał Marek Michalak.

Dyrektor poinformowała także o nadaniu szkole imienia Jana Pawła II, na co zgodę wyraziła rada miejska. Na koniec uroczystości dyrektor szkoły Joanna GrębowskaSzpak dokonała oficjalnej inauguracji nowego roku  2014/2015.