Powiat świdnicki – nazwisko starosty wciąż nieznane

838

Na oficjalne potwierdzenie nazwiska starosty trzeba jeszcze poczekać. Nieoficjalnie jednak na to stanowisko typuje się Piotra Federowicza (PO).

Dzisiaj o godz. 11.00 odbyła się pierwsza sesja Rady Powiatu. W obradach zabrakło Beaty Moskal-Słaniewskiej, która złożyła rezygnację (w jej miejsce do rady wejdzie Krystian Werecki), Bogdana Kożuchowicza, który został burmistrzem Świebodzic oraz wielkiego przegranego II tury w Świdnicy Wojciecha Murdzka. Pojawili się natomiast doskonale znani w Świdnicy Robert Garstecki oraz dotychczasowy zastępca prezydenta Świdnicy Ireneusz Pałac.

Przewodniczącym nowej Rady Powiatu został ponownie Krzysztof Sołtys. – Przychodzi mi pełnić obowiązki przewodniczącego, mając świadomość, jakie ciążą na mnie obowiązki. Dziękuję tym, którzy na mnie głosowali i tym, którzy nie głosowali. Nie ważne, skąd przychodzimy, jakie desygnowało nas ugrupowanie, obiecuję, że do każdego radnego będę podchodził z należnym mu szacunkiem. Za każdym z Was stoją setki nadziei Waszych wyborców. Przysięgam, że będę dbał o należyte wykonywanie mandatu przez Państwa radnych –mówił. Wiceprzewodniczącymi zostali natomiast Ryszard Kuc Marek Zywer. 

Kto zostanie starostą i wicestarostą, na razie nie wiadomo. Nieoficjalnie mówi się jednak, że nowym starostą zostanie Piotr Federowicz. Zygmunt Worsa miałby natomiast objąć stanowisko wicestarosty.