Pomidorowa przykrywka

1117

Policjanci z powiatu świdnickiego zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej ujawnili na terenie gminy Marcinowice uprawę konopi indyjskich. Krzaki rosły w szklarni, na tyłach ogrodu domu 26-letniego mężczyzny, który teraz odpowie przed sądem za naruszenie przepisów ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Grozić mu może kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Zespołu Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy na podstawie materiałów operacyjnych ustalili, że na jednej z posesji na terenie gminy Marcinowice ma znajdować się nielegalna uprawa konopi indyjskich. 2 października w trakcie czynności operacyjnych policjanci zatrzymali 26-letniego mieszkańca gminy, który w szklarni wśród krzaków pomidorów uprawiał marihuanę.  Policjanci w sumie zabezpieczyli 6 krzewów marihuany o wysokości około 1 metra każda. Kwiatostan roślin znajdował się na etapie końcowym gotowym do zbioru. Rośliny poddano badaniom na  testerze narkotykowym, które potwierdziły, że zabezpieczone krzewy  to marihuana.

Zatrzymany w tej sprawie 26-letni „amator roślin zielonych”, usłyszał już zarzuty. W czasie przesłuchania policjantom powiedział, że narkotyk uprawiał na własny użytek.

Przypomnijmy, że w świetle ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii za posiadanie narkotyków grozi do 3, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast handel narkotykami zagrożony jest karą do 8 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP w Świdnicy