Polonia wraca do gry!

471

Już tylko godziny dzielą nas od startu sezonu 2014/2015 na boiskach III-ligi dolnośląsko-lubuskiej. Podobnie jak przed rokiem na starcie zamelduje się 18 zespołów, w tym ekipa Polonii Świdnica prowadzona przez Jarosława Lato.

W inauguracyjnym spotkaniu biało-zielonym przyjdzie się zmierzyć ze swoją imienniczką – Polonią Trzebnica, która niezwykle szczęśliwie zdołała utrzymać się na tym szczeblu rozgrywkowym już drugi rok z rzędu. Przypomnijmy, że w tamtym roku rzutem na taśmę trzebniczanie wskoczyli w miejsce Pogoni Świebodzin, która nie przystąpiła do rozgrywek, tym razem zastąpili Spójnię Ośno Lubuskie, która nie zdołała sprostać wymaganiom licencyjnym. W poprzednim sezonie biało-zieloni dwukrotnie zdołali pokonać ekipę z Trzebnicy wygrywając na wyjeździe 1:0 i u siebie 2:0.

Spotkanie w Trzebnicy odbędzie się już w najbliższą sobotę, 9 sierpnia. Początek meczu sędziowanego przez Macieja Mikołajewskiego ze Świebodzina o godz. 18.00.

A kto powalczy o ligowe punkty w ekipie Polonii Świdnica? Tu zdecydowanie więcej po stronie zysków – po rocznym wypożyczeniu do II-ligowego Górnika Wałbrzych wraca Wojciech Szuba, szeregi Polonii Świdnica wzmocnił także doświadczony środkowy obrońca Michał Sudoł, do pierwszej drużyny z ekipy rezerw i juniorów przesunięci zostali także: bramkarz Kevin Bazydło oraz pomocnicy Bartłomiej Skowroński, Łukasz Kot i Wojciech Sowa. W nadchodzącym sezonie w barwach biało-zielonych nie zobaczymy za to Jacka Fojny.

Kadra Polonii Świdnica:

Bramkarze:
Amin Stitou
Bartłomiej Kot
Kevin Bazydło

Obrońcy:
Patryk Salamon
Patryk Chrapek
Rafał Luber
Michał Skrypak
Michał Sudoł
Sławomir Truszczyński
Jarosław Lato

Pomocnicy:
Grzegorz Borowy
Szymon Borowy
Wojciech Szuba
Marcin Morawski
Wojciech Sowa

Łukasz Kot
Mariusz Miętkiewicz
Kamil Kukla
Mateusz Jaros
Paweł Tobiasz
Bartłomiej Skowroński

Napastnicy:
Mateusz Kopernicki
Gracjan Klimczak

Plan 1. kolejki III-ligi dolnośląsko-lubuskiej:

Sobota (9 sierpnia)
Foto-Higiena Gać – MKS Oława 11:00
Piast Żmigród – Piast Karnin 17:00
Stilon Gorzów Wielkopolski – Bystrzyca Kąty Wrocławskie 17:00
Lechia Dzierżoniów – Bielawianka Bielawa 17:00
KP Brzeg Dolny – Zagłębie II Lubin 17:00
Dąb Przybyszów – Formacja Port 2000 Mostki 17:00
Karkonosze Jelenia Góra – Ślęza Wrocław 18:00
Polonia Trzebnica – Polonia Świdnica 18:00

Niedziela (10 sierpnia)
Śląsk II Wrocław – Lechia Zielona Góra 13:00