Policja zatrzymała trzech mężczyzn

795

Fachowe policyjne rozpoznanie związane z nielegalnym procederem produkcji i handlu narkotykami oraz inne czynności związane z poszukiwaniami osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości doprowadziły do zatrzymania dwóch osób podejrzewanych o posiadanie narkotyków oraz osoby poszukiwanej listem gończym.

Zwalczanie przestępczości narkotykowej to dziś jedno z podstawowych zadań Policji. W wyniku działań operacyjnych policjantów ze Strzegomia i Żarowa w dniu 11 sierpnia w jednym ze strzegomskich mieszkań ujawniono ponad 160 gram marihuany w postaci suszu, 4 sadzonki marihuany oraz ponad 2 gramy amfetaminy. W związku z tą sprawą zatrzymano trzy osoby, w tym jedną poszukiwaną listem gończym. Zatrzymani to mieszkańcy Strzegomia – mężczyźni w wieku 26 i 28 lat. Podejrzewani trafili do policyjnego aresztu i usłyszeli zarzuty.

Za naruszenie przepisów ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii odpowiedzą teraz przed sądem. W świetle obowiązujących przepisów, za nielegalne posiadanie środków odurzających lub substancji psychotropowych grozić im może kara do 3 lat pozbawienia wolności.

KPP w Świdnicy