Pogotowie na finiszu (FOTO)

680

Jeszcze tylko kilka niezbędnych działań i nowa siedziba Pogotowia Ratunkowego w Świdnicy zacznie przyjmować pacjentów. Już jutro w obecności wykonawcy, inwestora i przyszłego użytkownika rozpoczną się czynności odbiorowe na terenie budowy.

– Kolejnym krokiem będzie uzyskanie od Straży Pożarnej i Sanepidu pozwolenia na użytkowanie – informuje Łukasz Pełka, Kierownik Referatu Inwestycji i Remontów Starostwa Powiatowego w Świdnicy. Na wydanie tej decyzji obie instytucje mają 2 tygodnie. Kolejnym krokiem będzie wystąpienie do Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego z wnioskiem o przeprowadzenie kontroli i wydanie pozwolenia na użytkowanie obiektu.

Nowo wybudowana siedziba pogotowia zajmuje powierzchnię 1188,30 m2, w tym – powierzchnia użytkowa 1009,72 m 2 , budynek pogotowia – 840,28m2 i garaże zamknięte 169, 44 m2. Łącznie planowane nakłady na realizację inwestycji wyniosą ponad 3 mln. 606 tys. zł.  Głównym inwestorem jest Pogotowie Ratunkowe w Świdnicy, w budowie partycypują gminy Powiatu Świdnickiego: Miasto Świdnica, Gmina Świdnica, Gmina Strzegom, Gmina Świebodzice, Gmina Dobromierz, Gmina Jaworzyna Śląska.

foto: Starostwo Powiatowe Świdnica

[pp_gallery gallery_id=”40715″ width=”200″ height=”200″]