Podziękowali dyrektorom (FOTO)

1485

Kwiaty, gratulacje, podziękowania – dwójka dyrektorów świdnickich szkół nie będzie dłużej piastować swoich stanowisk. Na zasłużoną emeryturę odchodzą Danuta Morańska, dyrektor Gimnazjum nr 1, oraz Ryszard Chołko, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4.

Podziękowania dyrektorzy odebrali podczas dzisiejszej sesji Rady Miejskiej.

Z wielką przyjemnością i wielkim szacunkiem chciałabym podziękować dwójce dyrektorów, którzy kończą karierę. Życzę im realizacji marzeń i mnóstwa czasu na to wszystko, na co dotychczas czasu brakowało. Dziękuję za wieloletnią współpracę – mówiła prezydent Beata Moskal-Słaniewska.

Co prawda rok szkolny już się zakończył. Nasza decyzja o odejściu wynika z tego, że nam już czasem sił nie starcza. 20 lat temu zaczynaliśmy pracę i musieliśmy budować ustrój szkolny. Dziś znów trzeba na nowo budować ustrój szkolny. Nas już na to nie stać. Brakuje sił. Ja potrzebuję stabilności. Zawsze byliście nam życzliwi, pomocni, za to wszystko serdecznie dziękujemy – tłumaczył decyzję o odejściu Ryszard Chołko. – Dziękuję pani prezydent. Współpraca z wami to przyjemność. Byłam dyrektorem sp16, której już nie ma. Byłam dyrektorem Gimnazjum nr 1, którego też już nie ma. Nie chcę zamykać następnej szkoły – dodała Danuta Morańska.

Podczas sesji podziękowania i kwiaty odebrali także dyrektorzy pozostałych trzech gimnazjów, którzy od września będą piastować stanowiska wicedyrektorów w szkołach podstawowych, które powstaną wskutek przekształcenia gimnazjów.

Podziękowania odebrali:

Alicja Matysik – dyrektor Gimnazjum nr 2, teraz dyrektor SP2

Iwona Kasprzyk, dyrektor Gimnazjum nr 3, teraz wicedyrektor SP 105

Tomasz Całka, dyrektor Gimnazjum nr 4, teraz wicedyrektor SP 6.

Nominacje na stanowiska dyrektorskie na najbliższych 5 lat podczas sesji odebrali:

Małgorzata Bardowska, Przedszkole Miejskie nr 1

Ewa Tokarczyk, Przedszkole Miejskie nr 3

Katarzyna Skupień, Przedszkole Miejskie nr 14

Józefa Sadkiewicz, Przedszkole Miejskie nr 15

Malgorzata Anklewicz, Miejskie Przedszkole Integracyjne nr 16

Beata Laskowska, SP nr 4

Małgorzata Gryń-Chlebicka, SP nr 8

Magdalena Butkiewicz, SP nr 315

Zbigniew Curyl, MDK