Podglądali Franc-Textil od kuchni (FOTO/WIDEO)

2904

Warsztaty z doradcą zawodowym, wizyty w firmach, rozwiązywanie zadań – w Świdnicy realizowany jest program „Zostańcie z nami – miasto i powiat Świdnica” oraz konkurs „Mój pierwszy milion”, adresowany do młodzieży gimnazjalnej. W ramach programu uczniowie Gimnazjum nr 2 w Świdnicy odwiedzili wczoraj firmę Franc-Textil w Żarowie. 

Uczniom towarzyszyli zastępca prezydenta Świdnicy Szymon Chojnowski oraz Katarzyna Kolenda-Kąkol, dyrektor ds. eksportu.

Projekt „Zostańcie z nami – miasto i powiat Świdnica” realizowany jest wspólnie przez świdnicki samorząd, Stowarzyszenie Przedsiębiorców i Kupców Świdnickich oraz Forum Obywatelskiego Rozwoju. Adresowany jest on do uczniów klas trzecich gimnazjów. Rozpoczął się we wrześniu warsztatami z dziedziny ekonomii, prowadzonymi przez doświadczonych edukatorów pracujących dla Fundacji Forum Obywatelskiego Rozwoju z Warszawy. Głównym założeniem programu jest wypracowanie platformy współpracy pomiędzy pracodawcami, młodymi osobami (14-30 lat) z terenu miasta Świdnicy i powiatu świdnickiego, jednostkami samorządu terytorialnego, Powiatowym Urzędem Pracy, instytucjami otoczenia biznesu, placówkami oświatowymi, doradcami zawodowymi i rodzicami. Młodzież biorąca udział w projekcie, będzie uczestniczyć w specjalnych warsztatach teoretycznych i praktycznych. Ponadto otrzyma możliwość odwiedzenia firm biorących udział w programie i szkół poszczególnych szczebli. Co więcej, na uczestników czeka pełna oferta szkoleń, praktyk, staży i pracy wakacyjnej. Cały przebieg programu jest na bieżąco relacjonowany na specjalnie utworzonej stronie internetowej www.um.swidnica.pl/zostancieznami oraz fanpage na facebooku – zostancieznami. Tutaj także znajdują się tematyczne artykuły oraz pełna oferta dla uczestników.

foto: Wiktor Bąkiewicz

wideo: Mariusz Pacek