Płynie po zwycięstwo

209

– Kiedy dwa lata temu przyszedłem do klubu pływackiego KS Neptun Świdnica nie myślałem, że taką frajdę sprawi mi pływanie. Początkowo rodzice zapisali mnie dla zdrowia. Później okazało się, że całkiem dobrze sobie radzę. Nieżle pływam stylem klasycznym, czyli popularną żabką. Po tych dwóch latach udało mi się zakwalifikować do pierwszej piątki w Polsce wśród 10-latków. Wiem, że może tu jestem tylko na chwilę, ale walczę cały czas, żeby być trochę dłużej – mówi Piotr Florczak z klubu pływackiego KS Neptun, uczeń klasy czwartej SP1.

Młody pływak ma na swoim koncie kilka znaczących zwycięstw,m.in. kilka złotych i srebrnych medali za zawodach w Brzegu Dolnym i Legnicy.

– Pływanie ma bardzo dużo zalet nie tylko dla zdrowego ciała, ale również i ducha. Każdy z nas ciężko pracuje na dobre wyniki w szkole. Dlatego warto się „trochę” poruszać :-) Jesteś bardziej odporny na przeziębienia (nie opuszczasz lekcji ;-)), kształtujesz swoją sylwetkę i charakter. Uprawiając pływanie (również inne dyscypliny sportowe) walczysz bardzo często z trudnościami (np. lenistwem, porażkami) ale to Cię tylko wzmacnia. Cały czas nam powtarzają, że zwycięzcą jest ten kto podniesie się o jeden raz więcej niż upadnie – dodaje Piotr Florczak.

www.ksneptun-swidnica.pl