Plan wykonany, AKS pokonany (FOTO)

419

Drugie zwycięstwo w okresie przygotowawczym do rundy wiosennej odnieśli piłkarze Polonii-Stali Świdnica prowadzeni przez Marcina Morawskiego. W sobotę na sztucznej murawie świdnickiego OSiR-u biało-zieloni pokonali 2:1 rywala zza miedzy IV-ligowy AKS Strzegom.

Biało-zieloni przystąpili do meczu mocno osłabieni, trener Morawski nie mógł bowiem liczyć m.in. na czwórkę zawodników występujących aktualnie w Akademickich Mistrzostwach Polski w futsalu: Amina Stitou, Mateusza Jarosa, Rafała Lubera i Jana Rytko. Polonia-Stal zaczęła od mocnego uderzenia i po bramkach Grzegorza Borowego prowadziła 2:0. Rywale w pierwszej połowie zdołali odpowiedzieć jednym ciosem zadanym z rzutu karnego. Po zmianie stron swoje szanse dostało kilku piłkarzy z Ligi Dolnośląskiej Juniorów. Bramki już nie padły i skończyło się wynikiem 2:1 na korzyść zespołu ze Świdnicy.

Polonia-Stal Świdnica – AKS Strzegom 2:1 (2:1)

Polonia-Stal: Bęc, Chrapek, Salamon, Sudoł, Skrypak, Morawski, Szuba, Truszczyński, Kukla, Tobiasz, G. Borowy oraz Wajdzik, Sz. Borowy, Klimczak, Schmidt, Rosiak

[pp_gallery gallery_id=”45870″ width=”200″ height=”200″]