Pijany kopał samochody

572

Świdniccy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o uszkodzenie pięciu zaparkowanych aut. „Celem” sprawcy stały się samochodowe lusterka, ale nie pogardził tez zderzakiem czy drzwiami. Za przestępstwo zniszczenia mienia grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

21 października tuż przed godziną 1 w nocy dyżurny świdnickiej Policji odebrał zgłoszenie, że na jednej z ulic gminy Świdnica nieznany mężczyzna idąc ulicą kopie w zaparkowane pojazdy. Na miejsce zdarzenia wysłany został patrol Policji. Funkcjonariusze zauważyli w pewnym momencie mężczyznę wyglądem odpowiadającego ustalonemu rysopisowi sprawcy. Natychmiastowe działania policjantów  doprowadziły do jego zatrzymania. Zatrzymanym okazał się 23-letni mieszkaniec gminy Świdnica. Mężczyzna był nietrzeźwy, badanie wykazało 1,6 promila alkoholu w organizmie.

W wyniku jego działania uszkodzeniu uległo 5  pojazdów. „Celem” sprawcy stały się samochodowe lusterka,  dokonał również zniszczenia zderzaka oraz drzwiami. Mężczyzna został przesłuchany i usłyszał już zarzuty w tej sprawie. Teraz o jego dalszym losie zdecyduje Sąd. Przypomnijmy, że za zniszczenie mienia grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP Świdnica