Pijany kierowca uciekał przed policją

86

Policjanci ze Świebodzic zatrzymali 44-letniego mieszkańca Wrocławia. Mężczyzna, pomimo dawanych mu przez policjantów wyraźnych sygnałów do zatrzymania nie reagował i podjął próbę ucieczki. Został zatrzymany po krótkim pościgu na terenie Świebodzic. Przeprowadzone przez funkcjonariuszy badanie stanu trzeźwości wykazało 1,49 promila alkoholu w jego organizmie.

Funkcjonariusze Zespołu Prewencji Komisariatu Policji w Świebodzicach zatrzymali 44-letniego mieszkańca Wrocławia, podejrzanego o kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. 17 grudnia 2017 roku, kwadrans po godzinie 21.00, policjanci w Świebodzicach zauważyli osobowego Citroena, którego kierowca na ich widok skręcił w polną drogę i znacznie przyspieszył. Sposób jazdy kierowcy mógł wskazywać, że znajduje się pod wpływem alkoholu. Funkcjonariusze postanowili zatrzymać go do kontroli drogowej, jednak mężczyzna ten nie reagował na sygnały do zatrzymania i jechał dalej. Na ulicy Wodnej kierujący zatrzymał pojazd i zaczął uciekać pieszo. Po pościgu mężczyznę zatrzymano. Podczas zatrzymania był agresywny i chciał uciec z miejsca interwencji.

Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie, a teraz za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości odpowie przed sądem. Grozić mu może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz kierowania pojazdami do 15 lat.

źródło: KPP Świdnica