Pięciu pijanych kierowców

87

Mimo licznych apeli świdnickich policjantów kierowanych do kierowców o zachowanie rozwagi i szczególnej ostrożności, a zwłaszcza o nie wsiadanie za kierownicę po spożyciu alkoholu, zdarzają się przypadki świadczące o całkowitej nieodpowiedzialności niektórych użytkowników dróg.

W sobotę 9 grudnia, w ręce mundurowych wpadł 19-letni kierujący samochodem osobowym marki BMW, który miał blisko 1,9 promila alkoholu, w niedziele 10 grudnia  został zatrzymany 29-letni kierowca samochodu osobowego marki Ford Focus, który kierował mając blisko 0,8 promila alkoholu w organizmie. W poniedziałek 11 grudnia policjanci zatrzymali następnych trzech nietrzeźwych kierowców. Pierwszy 48-latek kierował samochodem osobowym marki VW Golf mając 0,5 promila alkoholu w organizmie. Kolejny „drogowy as”, to 37-latek zatrzymany do kontroli drogowej, który kierował samochodem osobowym marki Fiat mając blisko 2,1 promila alkoholu w organizmie i niechlubny rekordzista zatrzymany przez funkcjonariuszy to 34-letni mężczyzna, który kierował samochodem osobowym marki Peugeot mając 2,3 promila. W świetle obowiązujących przepisów za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości lub po użyciu innego, podobnie działającego środka, grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, kara grzywny oraz zakaz prowadzenia pojazdów nawet na 10 lat.

ŚWIDNICCY POLICJANCI APELUJĄ O TRZEŹWĄ JAZDĘ.

Kierowanie pojazdem po alkoholu jest niebezpieczne i powoduje realne zagrożenie dla uczestników ruchu drogowego. Będąc pod wpływem alkoholu nasza uwaga jest rozproszona, a reakcje opóźnione. Nie potrafimy właściwie ocenić odległości, a wyobraźnia namawia do brawury. To wszystko powoduje, że nie powinniśmy wsiadać za kierownicę. Konsekwencje pijanych kierowców ponoszą nie tylko oni, ale również ich pasażerowie oraz inni uczestnicy ruchu drogowego.

źródło: KMP Świdnica