Pięć lat żarowskiego przedszkola

431

Optymistyczne dzieci, optymistyczny personel i optymistyczni rodzice. Tutaj wszyscy uczą się przyjaźni, życzliwości i empatii. Tutaj nie ma złośliwości, agresji i przemocy. Do Bajkowego Przedszkola w Żarowie uczęszczają optymistyczne przedszkolaki, które wierzą, że w każdej sytuacji będą mogli sobie poradzić. 

Tego uczą ich opiekunowie w żarowskiej placówce, jak być optymistą i nigdy się nie poddawać. Pięć lat temu, dokładnie z takim samym przesłaniem Bajkowe Przedszkole w Żarowie obchodziło uroczystość nadania imienia i rozpoczęło realizację Ogólnopolskiego Programu „Optymistyczne Przedszkole”, którego finałem, w 2014 roku było uzyskanie certyfikatu. Wspólnie z przedszkolakami w sobotę, 28 marca Bajkowe Przedszkole świętowało pięciolecie tego wydarzenia. – Dziś mamy trzy powody do świętowania. Piąte urodziny Bajkowego Przedszkola, moja „osiemnastka” i certyfikat jakości „Optymistyczne Przedszkole”. Jestem dumna, że swoją osiemnastkę na stanowisku dyrektora tej placówki mogę świętować w świeżo upieczonym Optymistycznym Bajkowym Przedszkolu. Ale jeszcze większym powodem do dumy jest legitymowanie się certyfikatem Optymistycznego Przedszkola. Na terenie całego powiatu świdnickiego tylko trzy przedszkolne palcówki, w tym Żarów posiadają taki dokument. Realizacja tego programu była dla nas trudnym zadaniem, ale uwieńczonym sukcesem, które nie tylko nadaje placówce prestiż, ale jest dla nas ogromną satysfakcją – mówiła podczas jubileuszu 5. urodzin Bajkowego Przedszkola dyrektor Elżbieta Wierzyk.

Jak przystało na optymistyczne przedszkole uroczystość pięciolecia placówki była wyjątkowym wydarzeniem dla wszystkich przedszkolaków, nauczycieli i rodziców. Nie zabrakło występów artystycznych uczniów Bajkowego Przedszkola, jubileuszowych tortów i przedstawienia teatralnego bajki „Kopciuszek” w wykonaniu rodziców i nauczycieli.

Miłą niespodzianką dla przedszkolaków była wizyta klownów na szczudłach, którzy specjalnie dla dzieci przygotowali balonowy deszcz. – Cieszę i jednocześnie gratuluję tego, że Bajkowe Przedszkole w Żarowie kształci samych optymistów. To bardzo ważne zadanie, aby rozwijać w dzieciach optymizm, zainteresowania, talenty i poczucie własnej wartości – gratulował żarowskiej placówce burmistrz Leszek Michalak.

foto: UM Żarów

[pp_gallery gallery_id=”51312″ width=”200″ height=”200″]