Oświetlenie dworca robi wrażenie

389

Świdnica wywalczyła I nagrodę w konkursie „Najlepiej Oświetlona Gmina i Miasto 2014 roku” oraz „Najlepsza Inwestycja Oświetleniowa 2014 roku” za oświetlenie i iluminację budynku dworca kolejowego w Świdnicy w związku z jego przebudową i rewitalizacją.

Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 25 marca na specjalnej gali podczas XXIII Międzynarodowych Targów Sprzętu Oświetleniowego ŚWIATŁO 2015. Nagrodę odebrali zastępca prezydenta Świdnicy Marek Suwalski i dyrektor Departamentu Infrastruktury Miasta Maria Kasprowicz–Gładysz. Na dworcu Miasto Świdnica wykonano oświetlenie podkreślające piękno budynku z zewnątrz oraz wewnątrz. Łącznie w celu oświetlenia obiektu zainstalowano 76 opraw oświetleniowych i 8 zwierciadeł. Modernizacja dworca wraz z iluminacją sfinansowana została w ok. 41% z budżetu miasta i w ok. 59% z funduszy otrzymanych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007 – 2013.

Komisja konkursowa podkreśliła innowacyjność oświetlenia wewnętrznego oraz walory plastyczne iluminacji. – W ostatnich latach wzrasta świadomość o opłacalności i potrzebie dobrego i wydajnego energetycznie oświetlenia. Cieszymy się, że miasto Świdnica zostało docenione za nowoczesne i energooszczędne rozwiązania techniczne. W konkursie wyprzedziliśmy m.in. takie miasta jak Warszawa, Toruń czy Olsztyn. Nagroda ta to efekt pracy urzędników, ludzi z pasją takich jak pani Maria Kasprowicz–Gładysz – podkreśla zastępca prezydenta Marek Suwalski.