Orkiestra Dęta ze Stanów Zjednoczonych wystąpi w Świdnicy

707

United States Army Europe Band & Chorus – jedna z największych wojskowych orkiestr dętych wystąpi dziś, 28 czerwca o godz. 19.00 na świdnickim rynku. Supportować im będzie kwartet saksofonowy SaxoFour z Wrocławia. Koncerty odbędą się ramach Świdnickich Nocy Jazzowych.

Na początek SaxoFour

Kwartet saksofonowy założony w 2014 roku przez absolwentów Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Grający muzykę rozrywkową wrocławscy saksofoniści w repertuarze posiadają utwory od klasyki, przez muzykę filmową standardy jazzowe po przeboje muzyki rozrywkowej. W skłąd zespołu wchodzą: nagradzany m.in. podczas 46. Jazzu nad Odrą Piotr Szwec – saksofon sopranowy, altowy, laureat Nagrody Michała Urbaniaka na Urbanator Jazz Days 2012 Łukasz Zgoda – saksofon altowy, wyróżniany i koncertujący z różnymi formacjami muzycznymi jak chociażby z zespołem Lady Pank Paweł Pawlicki – saksofon tenorowy i członek zespołu Dziubek Band – półfinalisty programu Must Be the Music oraz Mam talent Robert Kuś – saksofon barytonowy.

Amerykańska armia zagra w Świdnicy

United States Army Europe Band & Chorus stacjonująca w Niemczech została założona w 1940 roku. Jest to jedna z największych wojskowych orkiestr dętych, do której przynależy około 35 członków wykonujących muzykę z różnych gatunków muzycznych od popu, rocka poprzez jazz po klasykę. U.S. Army Europe Band & Chorus występuje w każdym roku ponad 200 razy. Do tej pory muzyczni ambasadorzy armii amerykańskiej pojawili się w 20-stu europejskich i środkowo-wschodnich krajach od Rosji do Iraku.