Okiem eksperta

1015

Pod koniec września w Zakopanem odbyło się zgrupowanie kadry reprezentacji Polski w Kick Boxingu. Wśród kadrowiczów nie zabrakło fighterów ze Świdnicy. Swoją opinią na temat przygotowań do nadchodzących Mistrzostw Świata podzielił się z nami selekcjoner kadry narodowej – Arkadiusz Kaczmarek.

Przetarcie w Kłodzku

W niedawno rozgrywanej w Kłodzku gali pokazowej Kick Boxingu federacji WKA i WKSF udział wzięli podopieczni trenerów Krystiana Grodowskiego i Arkadiusza Kaczmarka. –Potraktowaliśmy te walki jako mocne sparingi przed zbliżającymi się Mistrzostwami Świata – mówi trener Arkadiusz. W walkach wzięli udział Michał Ciapka, Marcin Kafel, Damian Krysztofiak, Daniel Kasprzyk, Radosław Działek, Piotr Jamro i Bartek Szubart ze Świdnicy i Jarosław Zagajewski ze Świebodzic. Najlepsze walki stoczyli Bartek Szubart i Damian Działek.

Zgrupowanie w Zakopanem

W dniach 19-21 września w Zakopanem w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich odbyło się zgrupowanie kadry Polski. Na konsultacji reprezentacyjnej nie zabrakło zawodników z naszego miasta, a byli nimi: Marcin Kafel, Piotr Jamro, Michał Ciapka, Arkadiusz Kriebel, Kamil Skowroński, Bartek Szubart i Jarosław Zagajewski ze Świebodzic. – Po zgrupowaniu mogę stwierdzić że zawodnicy spisali się bardzo dobrze, a już niebawem czekają nas trzy prestiżowe imprezy: Otwarty Puchar Czech Mistrzostwa Świata i Puchar Europy. Na pewno nie zabraknie tam zawodników ze Świdnicy i Świebodzic – przekonuje selekcjoner reprezentacji Polski Arkadiusz Kaczmarek. – Po konsultacji w Zakopanym przywożę niesamowitą niespodziankę – podopieczny bardzo dobrego trenera ze świdnickiego klubu karate Zbigniewa Romanowskiego trener Krystian Grodowski ze Świdnicy, 1 dan karate i 2 dan WFMC Polska, były kadrowicz Polski w karate., obecnie trener Świdnickich Kick Boxerów i Karateków został powołany na trenera kadry Polski w Muay Thai WKSF Polska. Wspólnie ze mną będzie nadzorował zawodników powołanych do kadry Polski. Krystian jest na co dzień nauczycielem w Gimnazjum nr 1 w Świdnicy. Jest świetnym pedagogiem i trenerem – zapewnia Kaczmarek.

[pp_gallery gallery_id=”34993″ width=”200″ height=”200″]