Odpowie za kradzież rozbójniczą

400

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy zatrzymali 28-latka podejrzanego o dokonanie kradzieży rozbójniczej w jednym ze sklepów samoobsługowych na terenie miasta. Teraz o dalszym losie mężczyzny zdecyduje sąd.
Do zdarzenia doszło 23 października. Dyżurny świdnickiej komendy otrzymał zgłoszenie, że w jednym z samoobsługowych sklepów doszło do kradzieży rozbójniczej. Na miejsce niezwłocznie został skierowany patrol policji.
Jak ustalili policjanci, około godziny 13:00 do sklepu przyszedł mężczyzna, zabrał z półki jedną butelkę alkoholu i nie płacąc za towar, przeszedł przez linię kas. Całe zdarzenie obserwował pracownik sklepu, który postanowił zainterweniować. Widząc, że mężczyzna chce opuścić sklep, zaszedł mu drogę i próbował odebrać skradziony towar. Mężczyzna chcąc utrzymać się w jego posiadaniu, użył przemocy wobec pracownika sklepu, odpychając go i próbując uderzyć pięścią w okolice głowy.

28 letni mieszkaniec Świdnicy został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. W sprawie usłyszał już zarzuty. Teraz o jego losie zdecyduje sąd.  Mężczyzna dopuścił się tego czynu w warunkach powrotu do przestępstwa w związku z tym za kradzież rozbójniczą w warunkach recydywy grozi mu kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.